Wybierz region

Wybierz miasto

  Afera kredytowa

  Autor: Cezary Stankiewicz

  2000-06-11, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali sześć kolejnych osób podejrzanych o wyłudzenia na ogromną skalę kredytów na zakup samochodów. W miniony piątek Sąd Rejonowy w Olsztynie zdecydował o tymczasowym ...

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali sześć kolejnych osób podejrzanych o wyłudzenia na ogromną skalę kredytów na zakup samochodów.


  W miniony piątek Sąd Rejonowy w Olsztynie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu pięciu z nich. W tej sprawie - jak poinformował Mieczysław Orzechowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej - jest już 17 podejrzanych. Zatrzymano dziewięć osób.


  Śledzwo w sprawie wyłudzeń prowadzi Wydział do spraw Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. v
  Wśród podejrzanych jest szef jednej z olsztyńskich firm, która pośredniczyła w załatwianiu kredytów bankowych na zakup luksusowych samochodów.


  Trzy miesiące temu do aresztu trafił Arkadiusz M., były wicedyrektor drugiego oddziału PKO BP w Olsztynie. Według Prokuratury Okręgowej dyrektor M. na podstawie sfałszowanych dokumentów wyłudził lub ułatwił wyłudzenie pokaźnych kredytów w swoim banku. W jego przypadku zarzuty obejmują wyłudzenie około miliona złotych.


  Według olsztyńskiej prokuratury zorganizowana szajka wyłudzała kredyty w bankach w całej Polsce. Skala procederu jest ogromna. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy chodzi o kredyty na zakup kilkuset samochodów o wartości kilkudziesięciu milionów złotych.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.