Wybierz region

Wybierz miasto

  Awionetkę zdmuchnął wiatr

  Autor: Krzysztof Berent, Cezary Stankiewicz

  2000-06-11, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Na lotnisku w podkętrzyńskich Wilimach podczas lądowania rozbił się prywatny samolot pilotowany przez Błażeja Krupę, byłego kierowcę rajdowego. Już od soboty na lotnisku Aeroklubu Tysiąca Jezior trwały imprezy ...

  Na lotnisku w podkętrzyńskich Wilimach podczas lądowania rozbił się prywatny samolot pilotowany przez Błażeja Krupę, byłego kierowcę rajdowego.


  Już od soboty na lotnisku Aeroklubu Tysiąca Jezior trwały imprezy otwarcia tegorocznego sezonu lotniczego. Częścią uroczystości był przelot grupy prywatnych samolotów, które uczestniczą w kilkudniowym rajdzie po lotniskach północno-wschodniej Polski.


  Wczoraj przed południem z lotniska w Szymanach koło Szczytna wyruszyło do Kętrzyna kilkanaście maszyn. Jedną z nich, produkowaną w Stanach Zjednoczonych awionetką Maule MXT 7 Stan Rocket leciał Błażej Krupa, wielokrotny Mistrz Polski w rajdach samolotowych, zajmujący się obecnie prywatnym biznesem.


  W czasie podchodzenia do lądowania, tuż nad ziemią, mały samolot został niespodziewanie pchnięty silnym podmuchem wiatru. Pilot nie miał szans na wyprowadzenie maszyny z opresji. Stan Rocket uderzył ogonem w trawiastą płytę lotniska. Później zanurkował i zarył się śmigłem w ziemię.


  Awionetka jest mocno uszkodzona, ma złamany ogon, uszkodzone śmigło i silnik. Pilot może mówić o niebywałym szczęściu - wyszedł z wypadku bez zadrapania. - To jest najważniejsze, a samolot da się naprawić - stwierdził Andrzej Barczak, wiceprezes Aeroklubu Krainy Jezior w Kętrzynie.


  Okoliczności wypadku zbada specjalna komisja.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.