Wybierz region

Wybierz miasto

  Bomba pod kurczakami

  Autor: Ingrid Hintz

  2000-05-18, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Eksplozja ładunku wybuchowego zniszczyła pawilon gastronomiczny przy ulicy Nowowiejskiej w Elblągu. To już czwarta eksplozja w tym miejscu. Nieznani sprawcy zdetonowali ładunek w czwartek, około godziny 3.

  Eksplozja ładunku wybuchowego zniszczyła pawilon gastronomiczny przy ulicy Nowowiejskiej w Elblągu. To już czwarta eksplozja w tym miejscu.


  Nieznani sprawcy zdetonowali ładunek w czwartek, około godziny 3.30 nad ranem. Był przyczepiony do tylnych drzwi pawilonu, w którym sprzedawane są m.in. kurczaki z rożna.


  Policja przypuszcza, że bomba miała być umieszczona w środku. Sprawcy próbowali przeciąć kłódkę na drzwiach. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że to była bomba rurowa z lontem.


  - Najgorsze, że drzwi, które zostały uszkodzone, prowadziły do schowka, w którym stały cztery butle z gazem - mówi Alina Zając, rzecznik prasowy elbląskiej policji.


  Eksplozja na szczęście nie uszkodziła wszystkich butli. Jedna została zgnieciona. - Gdyby wybuchł gaz, straty byłyby ogromne - uważa rzecznik. - Blisko tego miejsca znajduje się poczta, sklep spożywczy i inne pawilony handlowe.


  Właściciel pawilonu, Andrzej K., podejrzewał o wcześniejsze zamachy właściciela konkurencyjnego baru z kurczakami z rożna.


  Podejrzani o nie 24-letni Rafał M. i jego dwaj młodsi koledzy siedzą w areszcie. Ich proces toczy się przed Sądem Okręgowym w Elblągu.


  - Do dziś podejrzewałem konkurencję, która była 50 metrów stąd - powiedział nam Andrzej K., właściciel zniszczonego pawilonu. - Po wybuchu sprzed roku sprawcy zostali zatrzymani. To chyba było zagranie typu - ,panowie sędziowie, my siedzimy w areszcie niewinnie, a bomby nadal wybuchają".


  Czwartkowy wybuch jest trzecim w tym roku w Elblągu. Na początku roku w powietrze wyleciał Renault Clio, należący do mężczyzny, który miał zeznawać przeciwko gangsterom. Ponad tydzień temu ktoś rzucił granat na Nissana, stojącego na strzeżonym parkingu.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.