Wybierz region

Wybierz miasto

  Chór z piłką, dziewczyny z pomponami

  Autor: Lech Kryszałowicz

  2000-06-01, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Wczoraj Uniwersytet Warmińsko-Mazurski świętował pierwszą rocznicę zaakceptowania przez Radę Ministrów projektu uchwały o jego utworzeniu. - Data 1 czerwca będzie odtąd świętem uczelni - powiedział rektor Uniwersytetu ...

  Wczoraj Uniwersytet Warmińsko-Mazurski świętował pierwszą rocznicę zaakceptowania przez Radę Ministrów projektu uchwały o jego utworzeniu.


  - Data 1 czerwca będzie odtąd świętem uczelni - powiedział rektor Uniwersytetu prof. Ryszard Górecki inaugurując wczoraj święto.


  Obchody zaczęły się od wręczenia doktoratu honoris causa profesorowi Janowi Szczerbowskiemu, wieloletniemu dyrektorowi Instytutu Rybactwa Śródlądowego. Jest on pierwszym honorowym doktorem tej nowej uczelni.


  Popołudniową część święta otworzyła parada dziewczącej Orkiestry Dętej z Iławy. Potem odbył się mecz piłki nożnej na stadionie. Walczył chór imienia profesora Wawrzyczka z Zespołem Pieśni i Tańca Kortowo.


  Niebieską drużynę Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo zasilił wiceprezydent Olsztyna Zbigniew Karpowicz. Prezydent Olsztyna Janusz Cichoń imprezie przyglądał się z trybun. Zawodników do gry zagrzewały dziewczęta z pomponami.


  W przerwie czterech rektorów uniwersytetu ścigało się w biegu na 500 metrów. Bezkonkurencyjny okazał się rektor Ryszard Górecki. W nagrodę dostał oponę Michelin.


  - W młodości trenowałem biegi i dlatego kondycję mam jeszcze całkiem dobrą - powiedział rektor po przebiegnięciu mety.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.