Wybierz region

Wybierz miasto

  Diabeł podszepnął mu morderstwo

  Autor: Stanisław Brzozowski

  2000-06-08, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Na 25 lat więzienia został skazany Zbigniew K. z Morąga. 31 maja ubiegłego roku w lesie pod Bożęcinem bestialsko pobił, a następnie zakopał żywcem Jolantę Urbańską.

  Na 25 lat więzienia został skazany Zbigniew K. z Morąga. 31 maja ubiegłego roku w lesie pod Bożęcinem bestialsko pobił, a następnie zakopał żywcem Jolantę Urbańską.


  Morderca zabił ją, gdy dowiedział się, że kobieta jest z nim w ciąży. Wydając 8 maja wyrok Sąd Okręgowy w Olsztynie zastrzegł, że skazany może się ubiegać o przedterminowe zwolnienie nie wcześniej niż po odsiedzeniu 20 lat.


  Zbigniew K. znał Jolantę Urbańską od lat, jednak dopiero niedwano ta znajomość przybrała intymny charakter. Kiedy kobieta zorientowała się, że jest w ciąży, poprosiła go o spotkanie. Ten pomyślał, że chce go ,wrobić" w małżeństwo. ,Stać cię na samochód, a nie stać na dziecko", miała mówić Jolanta Urbańska. Krytycznego dnia, w lesie, rozmawiając o tym wpadł w furię. Zaatakował kobietę gazem łzawiącym, pobił laską do blokowania kierownicy, następnie pojechał do domu, przywiózł łopatę i zaczął kopać grób. Jola dawała jeszcze znaki życia. Kopnął ją gdy wciągała ręce z grobu. Udeptywał ruszającą się ziemię.


  W sądzie opowiadał, że to diabeł podszepnął mu morderstwo, że słyszy głosy, widzi duchy itp. Płakał i przepraszał. Psychiatrzy orzekli, że jest zupełnie normalny.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.