Wybierz region

Wybierz miasto

  Dzień szatana odroczony?

  Autor: Marek Książek

  2000-06-06, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Mieszkańców Kętrzyna i okolic ogarnęła wczoraj psychoza strachu. W obawie przed satanistami wielu rodziców nie wysłało swoich dzieci do szkół. Absencja w niższych klasach szkół podstawowych przekraczała pięćdziesiąt ...

  Mieszkańców Kętrzyna i okolic ogarnęła wczoraj psychoza strachu. W obawie przed satanistami wielu rodziców nie wysłało swoich dzieci do szkół.


  Absencja w niższych klasach szkół podstawowych przekraczała pięćdziesiąt procent. Zwielokrotnione patrole policji wyszły na ulice.


  Największe poruszenie panowało w Biedaszkach, położonych na skraju Kętrzyna. Tam właśnie 20 maja br znaleziono zwłoki 73-letniego Wacława G. Miał odciętą głowę. Pięć dni późnej policjanci i strażacy natrafili w rzece Guber na szczątki innego ludzkiego ciała. Prawdopodobnie są to zwłoki poszukiwanego od roku dziewiętnastolatka z Bartoszyc. Te dwa makabryczne odkrycia wywołały falę spekulacji i domysłów. Po Kętrzynie rozniosła się fama, że jest to dzieło satanistów. - Jestem już zmęczona tymi pogłoskami - wyznaje Jolanta Czarnecka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Biedaszkach. - To prawdziwa psychoza strachu. Wielu rodziców bało się posłać swoje dzieci do szkoły. Spośród dwustu uczniów z Biedaszek Dużych i Małych, Flipówki, Gałwun, Grabna i Smokowa na lekcje nie przyszło ponad pięćdziesięcioro. Najwięcej nieobecnych było w ,zerówce", gdzie na 28 uczniów przyszło tylko 11. W pierwszej klasie frekwencja wynosiła niewiele ponad 50 procent. - Staramy się uspokoić emocje, bo przeszkadzają nam w pracy. Jeżeli jednak rodzice nie przysłali dzieci i napiszą im usprawiedliwienia, musimy je honorować - dodaje pani dyrektor.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.