Wybierz region

Wybierz miasto

  Eksmisje do komunalnych baraków

  Autor: Krzysztof Berent

  2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Dziś rozpocznie się zasiedlanie lokali komunalnych w trzech odremontowanych barakach przy ulicy Towarowej w Olsztynie. Zamieszka w nich 118 osób. Lokale przydzielane będą rodzinom, które otrzymały wyrok sądowy ...

  Dziś rozpocznie się zasiedlanie lokali komunalnych w trzech odremontowanych barakach przy ulicy Towarowej w Olsztynie. Zamieszka w nich 118 osób.


  Lokale przydzielane będą rodzinom, które otrzymały wyrok sądowy orzekający eksmisję z mieszkań komunalnych oraz znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.


  Adaptacja budynków trwała 170 dni. We wszystkich będzie mogło mieszkać 118 osób. Do budynków przy ulicy Towarowej trafią 42 eksmitowane rodziny oraz 4 rodziny będące w trudnej sytuacji materialnej i lokalowej. Większość lokatorów baraków zamieszka w pokojach o powierzchni 8 metrów. W barakach są też lokale dwupokojowe.


  - Lokatorzy mieszkań socjalnych będą płacić 55 groszy miesięcznie za metr. Dodatkowo dojdą koszty energii elektrycznej, gazu i ciepła - powiedziała nam Elżbieta Słowińska, naczelnik Wydziału Spraw Mieszkaniowych olsztyńskiego Urzędu Miasta.


  W baraku są wspólne kuchnie i łazienki. Adaptacja i remonty wraz z dojściami i dojazdami oraz przyłączeniem sieci cieplnej kosztowały ponad 2,5 miliona złotych.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.