Wybierz region

Wybierz miasto

  Gołdap. Biesiada Dziesięciolecia

  Autor: Mirosław Słapik

  2000-05-15, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Wczoraj zakończyła się, zorganizowana po raz pierwszy, Samorządowa Biesiada Dziesięciolecia, w której wzięły udział gminy z terenu całej Polski. Do Gołdapi przybyli ci, którzy propagują oryginalne formy promocji swojej ...

  Wczoraj zakończyła się, zorganizowana po raz pierwszy, Samorządowa Biesiada Dziesięciolecia, w której wzięły udział gminy z terenu całej Polski.
  Do Gołdapi przybyli ci, którzy propagują oryginalne formy promocji swojej małej ojczyzny. Po rynku przechadzał się rzymski legionista z Kędzierzyna Koźle, w innym miejscu pojedynkowali się średniowieczni rycerze z Bytowa. Pilarze z Dębowej Łąki zorganizowali konkurs drwali, a Grabów konkurs gry w palanta. Można też było skosztować dań z dziczyzny, kartaczy lub domowych wypieków. Na dziedzińcu Domu Kultury odbył się, prowadzony przez Macieja Orłosia, panel dyskusyjny, na którym dziennikarze próbowali zadawać krępujące pytania samorządowcom. Wszystko to miało służyć polepszeniu współpracy pomiędzy lokalnymi mediami a samorządami.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.