Wybierz region

Wybierz miasto

  Jak poseł z posłem

  Autor: mpp

  2000-05-17, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Rzecznik klubu parlamentarnego AWS Piotr Żak domaga się od Leszka Millera wykluczenia olsztyńskiego posła Tadeusza Iwińskiego ze składu delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

  Rzecznik klubu parlamentarnego AWS Piotr Żak domaga się od Leszka Millera wykluczenia olsztyńskiego posła Tadeusza Iwińskiego ze składu delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.
  Podstawą do takiego wystąpienia była publikacja w ,Gazecie Polskiej", która przypomniała fragmenty książki,Strategie polityczne współczesnego kapitalizmu". Obok Iwińskiego jej współautorami byli Wojciech Lamentowicz i Mariusz Gulczyński. Obecny poseł napisał m.in: ,w odniesieniu do państw socjalistycznych Izrael stanowi bazę antagonizowania stosunków w ich społeczeństwach, szczególnie w warstwie inteligencji".=p?
  - Posądzać mnie o antysemityzm to absurd - uważa Tadeusz Iwiński. - Mam doskonałe kontakty ze środowiskami żydowskimi na świecie, znam czołowych polityków izraelskich. Cytaty Marksa i Lenina wzięto chyba za moje poglądy. Książka powstała ćwierć wieku temu, w zupełnie innych realiach. Analizowałem w niej m.in. nurt syjonizmu. Lansował on teorię ,narodu wybranego", co wówczas zostało uznane przez Zgromadzenie Ogólne ONZ za zjawisko równie szkodliwe, co antysemityzm.=p?
  - Człowiek odpowiada za całe swoje życie - ripostuje Piotr Żak. - Moje wystąpienie to przyczynek do rozliczeń z PRL. Przyzwoici ludzie nawet w tamtych czasach nie głosili takich rzeczy. Działacze SLD zbyt szybko uwierzyli, że są socjaldemokracją.=P=
  Żak powiedział nam, że teraz oczekuje na reakcję środowisk żydowskich, która jego zdaniem na pewno nastąpi.=p?
  Zdaniem Tadeusza Iwińskiego, wystąpienie rzecznika AWS ma podłoże polityczne i jest próbą dyskredytacji jego osoby jako jednego z kandydatów na stanowisko szefa MSZ po ewentualnej wygranej SLD w najbliższych wyborach.=p?

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.