Wybierz region

Wybierz miasto

  Kamasze na sprzedaż

  Autor: Przemysław Pawłowski

  2000-06-08, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Bunkier, stalowe hełmy, działki rekreacyjne, gumowe płaszcze, łóżka, budynki po koszarach, swetry. Wszystko, co armii nie jest już potrzebne, Agencja Mienia Wojskowego stara się przekazać w dobre ręce.

  Bunkier, stalowe hełmy, działki rekreacyjne, gumowe płaszcze, łóżka, budynki po koszarach, swetry. Wszystko, co armii nie jest już potrzebne, Agencja Mienia Wojskowego stara się przekazać w dobre ręce. Za pieniądze albo i bez.
  Najtrwalszym i najwartościowszym mieniem są budynki po opuszczonych koszarach. Nie wszystkie pójdą wszak na sprzedaż. 15 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim podpisany zostanie akt bezpłatnego przekazania dwóch powojskowych budynków przy ul. Artyleryjskiej 1 w Olsztynie. Jeden z nich przejmie olsztyńskie starostwo na swoją siedzibę, drugi weźmie Urząd Marszałkowski i prawdopodobnie przekaże go Polskim Kolejom Państwowym, aby w zamian móc zająć dużą część okazałego gmachu PKP przy ul. Emilii Plater. Samorząd wojewódzki zostanie także właścicielem kina ,Grunwald" przy Al. Wojska Polskiego z zamiarem użyczenia go Filharmonii.


  Agencja Mienia Wojskowego została kilka lat temu powołana jako instytucja działająca w sposób rynkowy i komercyjny. Wojskowi nazywają ją ,odkurzaczem".


  - To dlatego, że czyścimy armię z rzeczy dla niej zbędnych - tłumaczy Marian Mrówczyński, dyrektor olsztyńskiego oddziału AMW.


  Ubiegły rok był dla Agencji rekordowy. Przekazała do budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej 95,7 mln. złotych.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.