Wybierz region

Wybierz miasto

  Kolekcjoner żetonów

  Autor: Krzysztof Berent

  2000-05-24, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Przez trzy miesiące Stanisław K. z Olsztyna zniszczył kilkadziesiąt publicznych aparatów telefonicznych. Kradł z nich żetony. Policjanci z komisariatu IV zatrzymali wczoraj 46-letniego Stanisława K.

  Przez trzy miesiące Stanisław K. z Olsztyna zniszczył kilkadziesiąt publicznych aparatów telefonicznych. Kradł z nich żetony.


  Policjanci z komisariatu IV zatrzymali wczoraj 46-letniego Stanisława K., który wyłamywał z aparatów telefonicznych kasety i kradł z nich żetony.


  - Ustaliliśmy, że swoją zdobycz sprzedawał po 10 groszy od sztuki Ormiankom, handlującym na olsztyńskich targowiskach - mówi Sebastian Nadratowski z biura prasowego Komendy Miejskiej w Olsztynie. - Sąd Rejonowy zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Znaleźliśmy u niego w mieszkaniu 1200 żetonów.


  - Od początku roku uszkodzono 56 aparatów na żetony, czyli prawie co czwarty tego typu zainstalowany w Olsztynie - powiedział nam Mariusz Feliński, rzecznik prasowy Zakładu Telekomunikacji TP S.A. w Olsztynie. - Jedna kaseta kosztuje około 50 złotych. Trudno ustalić, ile zginęło żetonów.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.