Wybierz region

Wybierz miasto

  Latająca karetka ochroni jeziora

  Autor: Tomasz Sosnowski

  2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Wczoraj województwo warmińsko-mazurskie dostało z Ministerstwa Zdrowia 7,5 miliona złotych na ratownictwo medyczne. Dzięki tym pieniądzom nad bezpieczeństwem na jeziorach mazurskich będą czuwać zorganizowane ekipy ...

  Wczoraj województwo warmińsko-mazurskie dostało z Ministerstwa Zdrowia 7,5 miliona złotych na ratownictwo medyczne. Dzięki tym pieniądzom nad bezpieczeństwem na jeziorach mazurskich będą czuwać zorganizowane ekipy ratownicze.


  Za pozyskane środki zostanie kupionych 5 nowych karetek ,R", a do Giżycka ma trafić nowy śmigłowiec ratowniczy. W sprzęt ratujący życie mają być wyposażone też jednostki pływające.


  Latem na drogach krainy tysiąca jezior o 200 procent wzrasta liczba wypadków. - Turyści nie są przygotowani na nasze kręte drogi. Nie ograniczają prędkości jazdy samochodem i zdarza się wiele wypadków. Dochodzą do tego wypadki na wodzie; rany od szkieł i puszek, a nawet złamania kręgosłupa - mówi Marek Sajkowski, szef pogotowia w Giżycku.


  Na wezwania szybko reagują ośrodki, w których są szpitale i punkty ratunkowe. W niektóre rejony ciężko jednak dotrzeć.


  - Najgorsze warunki do działania ratowników są na zachodnim szlaku nad Mamrami, Kisajnem, koło Rynu oraz nad Tałtami - twierdzi dr Sajkowski.


  W takie miejsca będzie latać helikopter z Giżycka. Według planów śmigłowiec będzie obsługiwał także okolice Sejn, Gołdapi i Olecka.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.