Wybierz region

Wybierz miasto

  Małkowski zastopowany!

  Autor: Zbigniew Szymula

  2000-05-30, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Polski Związek Piłki Nożnej wstrzymał wydanie międzynarodowego certyfikatu olsztyńskiemu bramkarzowi Zbigniewowi Małkowskiemu, póki nie wyjaśnią się okoliczności jego transferu ze Stomilu do Feyenoordu Rotterdam.

  Polski Związek Piłki Nożnej wstrzymał wydanie międzynarodowego certyfikatu olsztyńskiemu bramkarzowi Zbigniewowi Małkowskiemu, póki nie wyjaśnią się okoliczności jego transferu ze Stomilu do Feyenoordu Rotterdam.


  - Wstrzymaliśmy wydanie certyfikatu, ponieważ dowiedzieliśmy się z prasy o istnieniu drugiej umowy. Przeprowadzimy postępowanie wyjaśniające i jeśli okaże się, że Stomil coś przed nami zataił, to nie wykluczamy złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa - usłyszeliśmy w PZPN.


  PZPN od każdego transferu pobiera trzyprocentową opłatę. Cała sprawa zaczęła się od tego, że Stomil zwrócił się do związku z prośbą o wystawienie Małkowskiemu certyfikatu uprawniającego do gry w Feyenoordzie, ale przedstawił tylko jedną umowę (na 350 tys. marek) nie podając do wiadomości drugiej z umów (na 550 tys.). Wiceprezes PZPN twierdzi, że Małkowski otrzyma certyfikat, gdy wyjaśni, że z całą tą sprawą nie miał nic wspólnego.
  Były bramkarz Stomilu aktualnie... nic nie może wyjaśnić, bo przebywa z Feyenoordem na tournee w Japonii.


  - Zbyszek ma wrócić do Polski w sobotę albo niedzielę - mówi ojciec piłkarza Jan Małkowski. - Telefonował do nas z Japonii, jest zadowolony, w środę ma zagrać w barwach nowego klubu w meczu towarzyskim.


  Prezes Stomilu Olsztyn Zbigniew Karpowicz dowiedział się o decyzji PZPN od naszych dziennikarzy.


  - Jutro rano zadzwonię do PZPN i wyjaśnię całą sprawę - zapowiedział. - Opowiem, jak nowy zarząd dotarł do dwóch kserokopii umów transferu Małkowskiego do Feyenoordu i zapewnię władze związku, że wywiążemy się z obowiązku zapłacenia opłaty od całej kwoty transferu (900 tys. marek - red.). Oświadczę też, że nie uchylamy się od jakichkolwiek opłat na rzecz PZPN, a jeśli znajdziemy w klubie jeszcze jakąś umowę dotyczącą tego transferu, również powiadomimy o tym związek - stwierdził Karpowicz w rozmowie z Gazetą.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.