Wybierz region

Wybierz miasto

  MieszkaEcy czekajI na wodź

  Autor: Andrzej Mielnicki

  2000-06-02, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Od dziesiźciu dni mieszkaEcy osiedla popegeerowskiego ko3o Lźgna nie majI wody. WonI jI ze wsi. Do prania czerpiI wodź wiadrami ze starej studni, która jun wysycha.

  Od dziesiźciu dni mieszkaEcy osiedla popegeerowskiego ko3o Lźgna nie majI wody. WonI jI ze wsi. Do prania czerpiI wodź wiadrami ze starej studni, która jun wysycha.


  W 1996 roku budynki po by3ym PGR wraz z hydroforniI kupi3 od Agencji W3asnoŚci Rolnej Ryszard Nienartowicz. Zgodnie z umowI mia3 on dostarczaĺ mieszkaEcom osiedla wodź. 24 maja przesta3a p3ynIĺ z kranów.


  - W3aŚciciel hydroforni wywiesi3 kartkź na drzewie, ne jest awaria - mówi Anna Wojciekian z Lźgna. - Podobno nie zamierza naprawiĺ urzIdzeE. Jak tu nyĺ bez wody?


  - InterweniowaliŚmy u burmistrza. Mieli daĺ beczkowóz, ale widaĺ gdzieŚ zab3Idzi3, bo jeszcze go nie widaĺ we wsi - nartuje z goryczI Stanis3aw Plaska, mieszkaniec osiedla.


  Zygmunt Czasnojĺ z Lźgna przez trzydzieŚci lat zajmowa3 siź hydroforniI. - Trzeba konserwowaĺ urzIdzenia, od czasu do czasu przep3ukaĺ instalacjź. Inaczej woda bździe rdzawa, zanelaziona - mówi Zygmunt Czasnojĺ. - Chyba tego zaprzestano.


  Kazimierz JasiEski, burmistrz Dobrego Miasta twierdzi, ne miejscowe w3adze robiI wszystko, aby pomóc mieszkaEcom Lźgna.


  - W sobotź podstawimy tam beczkowóz z 10 tysiIcami litrów wody - zapewnia burmistrz. - Chcemy siź dogadaĺ z w3aŚcicielem hydrofornii, aby jI nam przekaza3 w unytkowanie. Wtedy szybko usuniemy awariź.


  - Chźtnie oddam hydroforniź, bo przez niI mam same k3opoty - ucieszy3 siź Ryszard Nienartowicz.


  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.