Wybierz region

Wybierz miasto

  Mur runął z hukiem

  Autor: Cezary Stankiewicz

  2000-05-18, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  W czwartkową noc doszczętnie spłonął opuszczony dom przy ul. Żiżki w Olsztynie. Runęła szczytowa ściana domu. Początkowo przypuszczano, że eksplodował gaz. Ten wątek wykluczają jednak strażacy.

  W czwartkową noc doszczętnie spłonął opuszczony dom przy ul. Żiżki w Olsztynie. Runęła szczytowa ściana domu.


  Początkowo przypuszczano, że eksplodował gaz. Ten wątek wykluczają jednak strażacy. - Sądzimy, że huk podobny do eksplozji, spowodowała przewracająca się ściana szczytowa domu - powiedziała nam wczoraj Małgorzata Szmidt-Jeżewska, rzeczniczka olsztyńskich strażaków.


  Ściana runęła najprawdopodobniej dlatego, że pożar, który wybuchł w środku opuszczonego od kilku lat domu, mocno osłabił konstrukcję budynku.


  Ani strażacy ani policja nie potrafią jeszcze powiedzieć co było przyczyną pożaru. Ogień wybuchł około godz. 1 w nocy. Kiedy przyjechały wozy straży pożarnej pochłaniał już dach piętrowego budynku. Płomienie strzelały na wysokość kilkunastu metrów. W akcji gaśniczej brało udział pięć samochodów strażackich.


  Domu, którego właścicielka zmarła przed trzema laty, nie udało się uratować. Nie nadaje się również do odbudowy. O dalszych losach pogorzeliska będą musieli zdecydować spadkobiercy nieżyjącej właścicielki.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.