Wybierz region

Wybierz miasto

  Olsztyn. Zjazd świadków Jehowy

  Autor: anna

  2001-07-16, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Ponad 40 osób poprzez chrzest przejęło w sobotę wiarę świadków Jehowy. W trzydniowym zjeździe zorganizowanym na stadionie olsztyńskiego Stomilu uczestniczyły prawie 4 tysiące osób. - Ten świat należy do szatana.

  Ponad 40 osób poprzez chrzest przejęło w sobotę wiarę świadków Jehowy. W trzydniowym zjeździe zorganizowanym na stadionie olsztyńskiego Stomilu uczestniczyły prawie 4 tysiące osób.


  - Ten świat należy do szatana. Uważajmy! Żyjmy prosto, regularnie studiujmy Biblię. Aktywność chroni przed upadkiem - przestrzegali kaznodzieje.


  Świadkowie Jehowy pytani o to, co znaleźli w tej wierze, powtarzają jedno: ,to jest prawda". - Miałam 19 lat, gdy przyjęłam chrzest i zaczęłam głosić Słowo Boże. Chcę swoje dziecko wychować w tej wierze - mówi Danuta Szymańska z Olsztyna.


  - Najważniejsze przykazanie to miłość do Boga i bliźnich - tłumaczy Wojciech Kaleński, nadzorujący program zgromadzenia.


  Osoby ochrzczone w sobotę musiały się wykazać wiedzą z Pisma Świętego i dostosowaniem do jej zasad np. rezygnacją z nałogów, zerwaniem nieformalnych związków. Wzorem pierwszych chrześcijan, chrzczono ich zanurzając w wodzie.


  Chrztowi towarzyszyły oklaski, gratulacje i pamiątkowe zdjęcia.


  - Jestem jak nowo narodzony - oświadczył po chrzcie Krzysztof Staszyński z Nowego Miasta Lubawskiego.


  Wczoraj odbyła się inscenizacja kostiumowa oparta na wątkach powieści biblijnych. Olsztyński zjazd świadków Jehowy to część ogólnopolskich spotkań pod hasłem ,Nauczyciele słowa Bożego" - poświęconego nauczaniu Pisma Świętego.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)