Wybierz region

Wybierz miasto

  Pijany kierowca stracił pracę

  Autor: Cezary Stankiewicz

  2000-05-24, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Ponad promil alkoholu we krwi miał kierowca autobusu olsztyńskiego PKS, którego wczoraj rano zatrzymała drogówka tuż przed dworcem. Na ul. Lubelskiej policjanci zatrzymali Autosana z firmy PKS, który właśnie jechał z ...

  Ponad promil alkoholu we krwi miał kierowca autobusu olsztyńskiego PKS, którego wczoraj rano zatrzymała drogówka tuż przed dworcem.


  Na ul. Lubelskiej policjanci zatrzymali Autosana z firmy PKS, który właśnie jechał z bazy na dworzec. Kierowcą był 47-letni Franciszek T. z Olsztyna. Funkcjonariusze zbadali kierowcę alkomatem. Jak powiedział nam Grzegorz Kwieciński, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Olsztynie, alkomat wykazał zawartość 1,14 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Franciszek T. stracił prawo jazdy. Będzie odpowiadał przed kolegium do spraw wykroczeń.


  - W trybie natychmiastowym rozwiązaliśmy z nim umowę o pracę - poinformował nas Witold Gomoła, dyrektor olsztyńskiego PKS.


  Franciszek T. pracował w PKS dwa lata. - Nie wiem dlaczego w takim stanie usiadł za kierownicą - mówi Eugeniusz Chędoszko, kierownik działu taboru olsztyńskiego PKS. - Na szczęście podobne przypadki należą u nas do rzadkości.


  Autosan miał jechać przez Morąg do Braniewa, a po południu wrócić do Olsztyna. Wczoraj Franciszka T. zastąpił na tej trasie trzeźwy kierowca.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.