Wybierz region

Wybierz miasto

  Pobili nas policjanci

  Autor: Ingrid Hintz

  2000-06-06, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Dwaj młodzi elblążanie twierdzą, że zostali bez powodu zatrzymani i brutalnie pobici przez policjantów. Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę wieczorem przed jednym z pubów na Starówce.

  Dwaj młodzi elblążanie twierdzą, że zostali bez powodu zatrzymani i brutalnie pobici przez policjantów. Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę wieczorem przed jednym z pubów na Starówce. Ośmiu nastolatków poszło tam uczcić zdaną maturę.


  - Gdy piliśmy piwo, podeszło do nas dwóch policjantów - mówi 18-letni Marek. - Zaczęli nas wulgarnie zaczepiać. Próbowaliśmy obrócić ich słowa w żart. Gdy Tomek krzyknął ,No to zdrówko", rzucili się na niego, zaczęli bić po głowie, klatce piersiowej, dusili go. Chciałem mu pomóc i dostałem pałą w klatkę piersiową, a pięścią w szczękę.


  Skuci kajdankami Tomek i Marek trafili na Izbę Wytrzeźwień. Tomek wykonał obdukcję lekarską. Potwierdzono w niej, że obrażenia odniesione przez Tomka mogły być wynikiem pobicia.


  Rodzice Marka złożyli skargę do Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.


  - Zasadność interwencji policjantów sprawdzi Wydział Inspektoratu Komendy Miejskiej Policji w Elblągu - zapewnia Alina Zając, rzecznik prasowy elbląskiej policji. - Według notatki służbowej, młodzieńcy zakłócali porządek, rzucali pokalami z piwem w radiowóz.
  Nastolatków broni właściciel pubu, gdzie doszło do zdarzenia.


  - To moi stali, wyjątkowo spokojni klienci - zapewnia właściciel pubu Volt na Starówce. - Policja zarzuca im, że rzucali szkłem w radiowóz. Tymczasem wokół pubu nie było śladów szkła, a stan kufli w lokalu zgadza się.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.