Wybierz region

Wybierz miasto

  Segregacja na granicy

  Autor: csz, kb

  2000-05-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Potężny korek ciężarówek powstał wczoraj przed przejściem granicznym w Bezledach wskutek zmniejszenia tempa odpraw po rosyjskiej stronie. - Po polskiej stronie odprawy przebiegają normalnie.

  Potężny korek ciężarówek powstał wczoraj przed przejściem granicznym w Bezledach wskutek zmniejszenia tempa odpraw po rosyjskiej stronie.


  - Po polskiej stronie odprawy przebiegają normalnie. Co kwadrans przejeżdża jedna ciężarówka - twierdził Ryszard Chudy, rzecznik Urzędu Celnego w Olsztynie.


  Po drugiej stronie odprawa jednej ciężarówki trwała godzinę. Rosjanie nikogo nie uprzedzili o swojej akcji. Prawdopodobnie ich włoski strajk (powolna, drobiazgowa kontrola graniczna) miał zwrócić uwagę władz w Moskwie na potrzebę rozbudowy przejścia granicznego Bezledy-Bagrationowsk.


  Kłopoty są także na przejściu Gronowo-Mamonowo. Po rosyjskiej stronie polscy kierowcy stoją w długiej kolejce. Niektórzy na odprawę celną czekają prawie dobę. Rosjanie podzielili kolejkę oczekujących na dwie odnogi: w jednej stoją Rosjanie (odprawa idzie szybko), w drugiej czekają Polacy i obywatele innych państw. Kierowcy z drugiej kolejki za przyspieszenie odprawy muszą zapłacić kilkadziesiąt marek.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.