Wybierz region

Wybierz miasto

  Szlaban dla miejskich śmieci

  Autor: Magdalena Hirsztritt

  2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Wczoraj wieczorem zablokowana została część drogi dojazdowej do miejskiego wysypiska śmieci w Siedliskach. Władze gminy i miasta Ełk uważają, że to bezprawie.

  Wczoraj wieczorem zablokowana została część drogi dojazdowej do miejskiego wysypiska śmieci w Siedliskach. Władze gminy i miasta Ełk uważają, że to bezprawie.


  - O tym, że zagrodzę drogę, informowałem urzędników już od kilku miesięcy - mówi Edward K., jeden z trzech właścicieli spornej drogi. - Jeśli ktoś zechce przejechać prywatnie, przepuścimy go. Natomiast samochodów Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych nie, bo to firma miejska. Miasto przez 15 miesięcy blokowało inwestycję (sterylizacja odpadów medycznych - przyp. red.), którą planowałem na mojej działce w pobliżu wysypiska.


  W ubiegłym roku gmina Ełk wystąpiła do wojewody warmińsko-mazurskiego o stwierdzenie, czy droga powinna być własnością gminy z mocy prawa. Decyzja taka została podjęta. Właściciele drogi odwołali się od decyzji do Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast. Sprawa jest w toku.


  - Do czasu rozstrzygnięcia sprawy nikt nie ma prawa nic zagradzać - mówi Bernard Walenciej, wójt gminy Ełk .


  - Wysypisko jest obiektem publicznym i droga do niego także - twierdzi wiceprezydent Ełku Romuald Różycki. - Myślę, że ci panowie nie są do końca zorientowani w sprawie. Dojazd do wysypiska musi być.


  Właściciele drogi uważają, że mają prawo swoją działkę zablokować.


  - Gdyby ta droga była ujęta w rejestrze dróg publicznych, można by ją wtedy wywłaszczyć - mówi Edward K. - Wojewoda zgodził się na wywłaszczenie, ale bezprawnie. Myślę, że nie był do końca zorientowany w sprawie.


  Wczoraj wieczorem na drodze stanął drewniany szlaban, zamknięty na kłódkę, z napisem ,teren prywatny". Samochody Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych wywożące odpady z miasta nie mają innej możliwości dowozu śmieci na wysypisko. - Jeśli połamią mój szlaban i wjadą, wystąpię do prokuratury o naruszenie prywatnej własności - ostrzegają właściciele drogi.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.