Wybierz region

Wybierz miasto

  Szpitale równe i równiejsze

  Autor: Tomasz Sosnowski, Stanisław Kryściński

  2000-06-14, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Jeśli do 20 czerwca niektóre szpitale w województwie nie spłacą długów, jakie mają wobec Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie, ich konta zajmie komornik. Były dyrektor szpitala wojewódzkiego Franciszek Gajek 19 kwietnia ...

  Jeśli do 20 czerwca niektóre szpitale w województwie nie spłacą długów, jakie mają wobec Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie, ich konta zajmie komornik.


  Były dyrektor szpitala wojewódzkiego Franciszek Gajek 19 kwietnia zlecił prywatnej firmie Profit z Łęcznej (woj. lubelskie) odzyskanie długów od szpitali za wykonane badania specjalistyczne. We wtorek szpitale otrzymały sądowe wezwania do zapłaty. Ich długi sięgają ponad milion zotych. Dyrektor twierdzi, że taki finał szpitale zawdzięczają wicemarszałek województwa Irenie Petrynie.


  - Chciałem się wycofać, ale dostałem instrukcje od pani marszałek, żebym nie rezygnował z usług tej firmy, ale żeby ochronić placówki podległe Urzędowi Marszałkowskiemu - twierdzi Franciszek Gajek.


  Marszałek zaprzecza. - Dyrektor sam podjął decyzję o wynajęciu Profitu. Ja dowiedziałam się o niej od dziennikarzy. Owszem, po publikacjach prasowych dyrektor zadzwonił do mnie i poinformował, że chciałby się wycofać. Było jednak za późno. Udało się zmienić warunki spłaty dla placówek o charakterze wojewódzkim - mówi Irena Petryna.


  Dyrektor szpitala w Działdowie za badania tomograficzne i rezonans magnetyczny jest winny olsztyńskiej placówce ponad 30 tys. zł. - Tej firmy nie interesuje, że borykamy się z kłopotami i wejdzie nam na konta - mówi Witold Borawski.


  - Nie chcemy powiększać kosztów opłatami sądowymi i komorniczymi - zapewnia Marek Bargenda, dyrektor finansowy Profitu.


  - My spłacamy w ratach ponad 33 tys. zł. i 3 tysiące odsetek naliczonych przez Profit. Musimy zapłacić - mówi Sławomira Martyniuk, księgowa szpitala w Giżycku. Szpital nie zapłaci przez to za ostatnie dostawy leków.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.