Wybierz region

Wybierz miasto

  Trener ocenia Stomil

  Autor: Zbigniew Szymula

  2000-06-08, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Bogusław Kaczmarek z pewnością może miniony sezon w swojej karierze trenerskiej zapisać po stronie zysków. Mimo potężnych zawirowań w klubie i zachwiania płynności finansowej skutecznie i pewną ręką prowadził Stomil w ...

  Bogusław Kaczmarek z pewnością może miniony sezon w swojej karierze trenerskiej zapisać po stronie zysków. Mimo potężnych zawirowań w klubie i zachwiania płynności finansowej skutecznie i pewną ręką prowadził Stomil w trudnej ligowej rzeczywistości.


  Oto jak ocenia miniony sezon:


  Był to dobry sezon w wykonaniu Stomilu, ale jednocześnie okres niewykorzystanej szansy powalczenia o europejskie puchary. Na to, że zakończyliśmy sezon tylko na ósmym miejscu złożyło się wiele spraw, jednak piłkarze mieli na to najmniejszy wpływ.
  Od połowy września ubiegłego roku drużyna, trenerzy i kadra medyczna zapomnieli, co to są wypłaty. W tej sytuacji jeszcze raz chylę czoła przed zawodnikami, że osiągnęli tak dobry wynik.


  Kiedy pojawiła się możliwość sprzedaży Zbyszka Małkowskiego do Feyenoordu Rotterdam wiedziałem, że ten transfer to szansa na szybkie pieniądze. I co potem miałem zrobić? Oddać komuś pieniądze z transferu Małkowskiego? Pieniądze, które się tej drużynie zwyczajnie należały?


  Stomil był jedyną drużyną w lidze, która nie przegrała w tym sezonie meczu na własnym boisku, zdobyliśmy Puchar Fair Play. Chłopcy pokazali, jak bardzo im zależy, żeby na Warmii i Mazurach była piłka nożna. Pokazali jak mocno szanują olsztyńską publiczność, która licznie odwiedzała nasz stadion. Nie można zapomnieć o jeszcze jednym osiągnięciu - ósme miejsce gwarantuje nam rozstawienie w Pucharze Ligi. A to oznacza, że w pierwszej fazie tych rozgrywek nie trafimy na czołowe zespoły z kraju: Polonię, Legię czy Wisłę Kraków.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.