Wybierz region

Wybierz miasto

  Trening przed Wielką Pętlą

  Autor: Lech Janka

  2000-05-28, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Grzegorz Gwiazdowski, kolarz pochodzący z Kurzętnika koło Nowego Miasta Lubawskiego, startuje aktualnie w Giro d'Italia. W telefonicznej rozmowie z Gazetą Gwiazdowski opowiedział o swoich wrażeniach z trasy drugiego w ...

  Grzegorz Gwiazdowski, kolarz pochodzący z Kurzętnika koło Nowego Miasta Lubawskiego, startuje aktualnie w Giro d'Italia.


  W telefonicznej rozmowie z Gazetą Gwiazdowski opowiedział o swoich wrażeniach z trasy drugiego w hierarchii - po Tour de France - zawodowego wyścigu na świecie.


  - W Giro startuję co prawda po raz pierwszy, ale wielki wyścig wieloetapowy nie jest dla mnie niczym nowym. Dwukrotnie brałem udział w Vuelta d'Espana. Na razie nie idzie mi najlepiej. Zajmuję 68. miejsce (rozmawialiśmy po zakończeniu 11. etapu - red.) ze stratą ponad pół godziny do lidera. Na drugim etapie złapałem gumę, było to 3 km przed stromym podjazdem na ostatni szczyt.


  Szefowie powiedzieli mi niedawno, że rosną moje szanse startu w w Tour de France. Zdecydowałem się więc na Giro, żeby przygotować się dobrze do Wielkiej Pętli. Mimo że jestem jednym z trzech liderów grupy, traktuję start we Włoszech głównie jako trening przed Tour de France. Po Giro mam w planie jeszcze jeden krótki wyścig, we Francji albo w Luksemburgu. Pod koniec czerwca będę na pewno w kraju, bo chcę startować w mistrzostwach Polski. Potem jest ewentualnie w planie Tour de France, a mam też nadzieję na występ na olimpiadzie w Sydney.


  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.