Wybierz region

Wybierz miasto

  Wrakiem na wycieczkę

  Autor: Cezary Stankiewicz

  2000-06-09, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Stan techniczny autokarów i busów jest zły - takie są wnioski policji, która w ostatnich dniach nasiliła kontrole prywatnych przewoźników. Na ponad 100 skontrolowanych pojazdów do przewozu ludzi połowa nie nadawała się ...

  Stan techniczny autokarów i busów jest zły - takie są wnioski policji, która w ostatnich dniach nasiliła kontrole prywatnych przewoźników. Na ponad 100 skontrolowanych pojazdów do przewozu ludzi połowa nie nadawała się do jazdy ze względu na usterki techniczne.


  - Najczęściej niesprawny był układ kierowniczy, wiele pojazdów miało łyse opony - mówi nadkomisarz Grzegorz Kwieciński, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. - Poza tym właściciele firm zapominają, że w autobusach powinny być zamontowane tachografy.


  W ponad połowie kontrolowanych autobusów wykryte usterki techniczne były podstawą do odebrania dowodów rejestracyjnych.


  Według policji najgorszy jest stan autobusów i mikrobusów, kursujących na trasie z Bartoszyc i Dobrego Miasta do Olsztyna oraz na trasach do Jezioran, Bisztynka i Biskupca.


  Niemal codziennie olsztyńscy policjanci kontrolują po kilka autokarów, którymi dzieci wybierają się na wycieczki szkolne. Częste się zdarza, że wszystkie podstawiane autokary są niesprawne i dzieci nie mogły wyjechać na wycieczkę.


  - Na ogół prywatni przewoźnicy, którzy mają najniższe ceny, oszczędzają na naprawach autokarów - wyjaśnia nadkomisarz Kwieciński. - Lepiej wybrać drożą firmę, niż ryzykować zdrowiem i życiem dzieci.


  Podobne kontrole autokarów wycieczkowych są prowadzone w całym regionie. Policjanci zapewniają, że przyjadą na każde wezwanie rodziców czy nauczycieli.


  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.