Wybierz region

Wybierz miasto

  Wzmocnieni czy osłabieni?

  Autor: Piotr Sucharzewski

  2000-05-26, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Bałtycki

  Drugim po Krzysztofie Śmigielu nowym siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn będzie w przyszłym sezonie rozgrywający Artur Pieśniak. Wczoraj Pieśniak podpisał na rok wstępną umowę z olsztyńskim klubem, wchodzącą w życie z ...

  Drugim po Krzysztofie Śmigielu nowym siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn będzie w przyszłym sezonie rozgrywający Artur Pieśniak.


  Wczoraj Pieśniak podpisał na rok wstępną umowę z olsztyńskim klubem, wchodzącą w życie z dniem 1 lipca. 25-letni wychowanek Metalowca Białystok ma za sobą występy w paru liczących się klubach (Chełmiec Wałbrzych, AZS Częstochowa, Kazimierz Sosnowiec), w których często przesiadywał jednak na ławce rezerwowych. Ostatnio występował w pierwszej szóstce świdnickiej Avii (Seria B I ligi).


  Pozyskanie Artura Pieśniaka miało doprowadzić do sytuacji, w której podstawowy rozgrywający AZS Maciej Dobrowolski będzie miał pełnowartościowego zmiennika.


  Możliwe jednak, że Pieśniak od razu zostanie rzucony na głęboką wodę, bo z zespołu odejdzie Dobrowolski. Podobnie jak kilku innym zawodnikom (m.in. Kowalczykowi, Poskrobce, Wiśniewskiemu) niedługo kończy mu się kontrakt i już zgłosił się po niego jeden z czołowych zespołów Serii A. Sam Dobrowolski chciałby nadal grać w Indykpolu, ale nie wiadomo czy klub zaakceptuje jego warunki. Sprawa rozstrzygnie się w ciągu paru najbliższych dni.


  - Życzyłbym sobie, żeby Maciek został w Olsztynie, a wtedy pozyskanie Pieśniaka okaże się wzmocnieniem - stwierdził trener Indykpolu AZS Atrii Stanisław Iwaniak. - W przeciwnym razie ten transfer może być osłabieniem drużyny.

  Sonda

  Co powinno zostać wyremontowane?

  • Hala Urania (55%)
  • Stadion Stomilu (45%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.