nowe egzaminy na prawo jazdy nowe egzaminy na prawo jazdy

nowe egzaminy na prawo jazdy (© arch. Polskapress / zdj. ilustracyjne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od 1 stycznia 2016 roku będą obowiązywały nowe egzaminy na prawo jazdy. Na kierowców czekać będzie tzw. okres próbny oraz dodatkowe szkolenia.

Nowe egzaminy na prawo jazdyOd nowego roku (2016 r.) nowy kierowca będzie musiał - pomiędzy czwartym a ósmym miesiącem od zdobycia prawa jazdy - pójść na kurs dokształcający z tematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz praktycznego szkolenia z zagrożeń w ruchu drogowym.

Dodatkowo w okresie próbnym (8 miesięcy po egzaminie) będzie mógł kierować jedynie pojazdem samochodowym oznakowanym (z przodu i z tyłu) nalepką z symbolem liścia klonowego. Na obszarze zabudowanym nie będzie mógł przekraczać prędkości 50 km/h, poza obszarem zabudowanym - 80 km/h, a na autostradzie i drodze ekspresowej - 100 km/h.

Spada zdawalność egzaminów na prawo jazdy

źródło: Agencja TVN/x-news

Moto

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!