Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczyste przekazanie laptopów do nidzickich szkół

Redakcja
Źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Benq_laptop.jpg
Źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Benq_laptop.jpg Husky
30 lipca br., o godz. 14.00 na zamku w Nidzicy odbędzie się uroczyste zakończenie programu pilotażowego „E-lementarz”, pełniącego rolę konsultacji społecznych związanych z koncepcją wyposażenia w przenośne komputery uczniów szkół podstawowych. Organizatorzy programu przedstawią pierwsze wnioski z projektu oraz główne tezy Raportu Analitycznego, przygotowywanego przez ekspertów i przedstawicieli organizacji zaangażowanych w projekt. Jednym z punktów uroczystości będzie przekazanie laptopów ufundowanych przez firmę Toshiba szkołom biorącym udział w programie.

Ponad dwumiesięczny program „E-lementarz” miał formułę konsultacji społecznych, przeprowadzonych z rzeczywistym udziałem interesariuszy: dzieci, nauczycieli i rodziców, którzy dzielili się swoimi obserwacjami i wnioskami podczas wakacyjnego pilotażu. Organizatorami programu są Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektronicznego i Elektrycznego Branży RTV i IT oraz Mecenat Publiczno-Prywatny, którzy zaprosili do współpracy Fundację Rozwoju Wolontariatu realizującą program wolontariatu studenckiego „PROJEKTOR” oraz Fundację Dzieci Niczyje. Komputery zapewniła firma Toshiba, która ma rozległe doświadczenie w realizacji rządowych programów edukacyjnych m.in. w Portugalii, Wielkiej Brytanii i Japonii. Honorowym Patronem Programu jest Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego p. Jacek Protas, a gospodarzem - Burmistrz Nidzicy p. Dariusz Szypulski.

Podczas uroczystości obecni będą nauczyciele oraz uczniowie biorący udział w programie pilotażowym, a także Pani Anna Wasilewska, Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przedstawiciele samorządu regionalnego oraz osoby i instytucje zaangażowane w przygotowanie
i realizację programu. Gospodarzem spotkania będzie Dariusz Szypulski, Burmistrz Nidzicy. W trakcie uroczystości po raz pierwszy zostanie zaprezentowany film podsumowujący ponad
5-tygodniowe wakacyjne zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem laptopów. Obecnie trwają prace zespołu ekspertów nad raportem analitycznym, który podsumuje efekty i przedstawi rekomendacje wynikające z realizacji projektu.

„Celem projektu było edukowanie najmłodszych w zakresie obsługi sprzętu komputerowego, bezpieczeństwa korzystania z sieci oraz odpowiedzialności środowiskowej. Niezmiernie cieszy fakt,
iż podmioty zrzeszone w Związku Importerów i Producentów Branży RTV i IT dostrzegają wagę
i potrzebę podejmowania działań skierowanych do przedstawicieli najmłodszego pokolenia.
Na uznanie zasługuje także włączenie w tę inicjatywę elementów związanych z kształtowaniem świadomości najmłodszych na temat regionu, to pokazuje jak dzięki nowoczesnym technologiom możemy wesprzeć i uczynić ciekawszym proces edukacyjny” – wyraziła swoją opinię Pani Magdalena Gaj, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

„Projekt „E-lementarz” już na samym początku wydawał się innowacyjnym i unikatowym rozwiązaniem, które może znacząco przyczynić się do optymalnego i efektywnego konstruowania programów edukacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technik i metod nauczania. Wprowadzenie laptopów do szkół w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem
i metodologią to silne wsparcie potencjału dzieci i udostępnienie im narzędzi, z których od dawna korzystają ich rówieśnicy za granicą. Program udowodnił, że nauczyciele oczekują wsparcia ich codziennej pracy profesjonalnymi szkoleniami, aby mogli aktywnie asystować dzieciom i wraz z nimi korzystać z innowacyjnych rozwiązań podczas zajęć lekcyjnych. Ogromne poparcie samorządu
i rodziców jest najlepszym dowodem, że program odniósł sukces i jest właściwą formułą konsultacji społecznych dotyczących tak ważnych kwestii jak edukacja początkowa. Możemy dzisiaj zaryzykować stwierdzenie, że wiemy już gdzie mogą pojawić się problemy, jakie są potrzeby i jakie wymierne korzyści wiążą się z właściwym wykorzystaniem laptopów w procesie edukacji.” – powiedział Michał Kanownik, dyrektor ZIPSEE.

****
Organizatorzy programu:
Związek Importerów i Producentów Branży RTV i IT (ZIPSEE) – organizacja branżowa reprezentująca producentów i dystrybutorów sprzętu elektronicznego.
Mecenat Publiczno-Prywatny – koordynator projektu, inicjujący programy o charakterze społecznym, na rzecz i dla dobra lokalnych społeczności.
Fundacja Dzieci Niczyje – organizacja pozarządowa zajmująca się ochroną dzieci przed krzywdzeniem oraz pomocą dzieciom ofiarom przemocy.
Fundacja Rozwoju Wolontariatu – organizacja realizująca programy edukacyjne dla dzieci w oparciu o ideę wolontariatu studenckiego.

Źródło: Informacja prasowa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto