18-letni Radosław P., został zatrzymany za pobicie 13-letniego chłopaka. Aresztowany zabrał też nastolatkowi telefon komórkowy. 18-latek był znany pasłęckiej policji. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
18-letni Radosław P., został zatrzymany za pobicie 13-letniego chłopaka. Aresztowany zabrał też nastolatkowi telefon komórkowy. 18-latek był znany pasłęckiej policji. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za rozbój może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.Zdarzenie miało miejsce w Pasłęku przy ul. Bankowej. 13-letni chłopak idąc ulicą został zaczepiony przez 18-letniego mężczyznę, który to grożąc pobiciem, zażądał od niego pokazania telefonu. 13-latek nie chciał oddać aparatu. Wtedy sprawca kopnął 13-latka. Ten przewrócił się na ziemie, a następnie napastnik z kieszeni kurtki wyjął mu telefon o wartości ok. 400 złotych. Sprawca zbiegł.
Poszkodowany chwilę później zgłosił się na policję i opowiedział o całej sytuacji, opisując wygląd młodego mężczyzny. To wystarczyło pasłęckim policjantom, aby ustalić, kto mógł dokonać tego czynu.

Funkcjonariusze pojechali do znanego im mężczyzny, który odpowiadał rysopisowi. Chwile później role się odwróciły, bo tym razem policjanci zażądali od sprawcy wydania telefonu. Mężczyzna oddał zabraną wcześniej 13-latkowi komórkę. Tłumaczył przy tym, że dostał telefon do „sprawdzenia”, bo zamierzał go kupić. W aparacie nie było już karty SIM, ponieważ, jak ustalili policjanci, sprawca wyrzucił ją od razu po zdobyciu „łupu”. 18-letni Radosław P. trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed sądem za rozbój.

Kodeks Karny za ten czyn przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!