Policjantka z Elbląga razem z pracownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu poprowadzili spotkanie z dziećmi wypoczywającymi na półkolonii w Pogrodziu.

Bezpieczne wakacje w PogrodziuLetni wypoczynek dla dzieci w Pogrodziu zorganizowało Stowarzyszenie „Pogrodzie dla Przyszłości”. W spotkaniu wzięły udział miejscowe dzieci oraz zaproszeni do udziału w grach i zabawach najmłodsi z Tolkmicka. W tym dniu Pogrodzie nazwało się „Wioską dzieci” i odwiedziło ponad stu najmłodszych. Jednym z punktów programu oprócz gier terenowych , zabaw i wspólnego grilla było spotkanie i rozmowa na temat bezpieczeństwa.

Policjantka razem z pracownikiem WORD przekazała podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mówiono o bezpiecznym poruszaniu się po drogach a także obowiązku posiadania elementów odblaskowych. W planie na ten tydzień uczestnicy półkolonii mają również wyjazd do Krynicy Morskiej, gdzie będą korzystały z kąpieliska.

Przypomniano w tym celu zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, zakazie kąpieli w miejscach niestrzeżonych. Korzystając z tej okazji policjantka apelowała do dzieci o zachowanie bezpieczeństwa podczas trwających prac polowych.

Zobacz też.

źródło: TVN24/x-news

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!