Bieg na Pilsko 2014. Zobacz zdjęcia [WYNIKI]

M.Szpaczyński
Bieg na Pilsko 2014. 13 lipca odbyła się XIV edycja Biegu górskiego na szczyt Pilska. W zawodach wzięło udział 263 uczestników, którzy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych: od juniorów do biegaczy ponad siedemdziesięcioletnich. Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Andrzej Długosz, który wyprzedził Tomasza Winklera i Nataniela Swat. Najlepszą z kobiet była Anna Celińska.

Trasa wynosiła 8,5km z przewyższeniem +948m i -10m, a zwycięzca na jej przebiegnięcie potrzebował 47:39,4 min. Najlepsza spośród kobiet do mety dobiegła w czasie 58:24,1 min. Bieg na Pilsko był zarazem mistrzostwami Polski górników, Ochotniczej Straży Pożarnej i Powiatowej Straży Pożarnej.

Oprócz biegu zorganizowany został marsz nordic walking na tej samej trasie. Z 16 uczestników najszybciej pokonał ją Maciej Duczyński w czasie 01:26:09,7. Drugi był Tomasz Jelonek, a trzeci Mirosław Jagodziński.

Bieg górski na szczyt Pilska został zorganizowany przez Stowarzyszenie Biegów Górskich. Celem zawodów było upowszechnienie biegania i turystyki jako najprostszej formy aktywności fizycznej.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie