Nowoczesna klinika dla dzieci walczącymi z nowotworami ma zostać otwarta we wrześniu we Wrocławiu. Wciąż jednak zbierane są środki na jej doposażenie. Brakuje miliona złotych.

Przylądek Nadziei będzie najnowocześniejszym szpitalem onkologicznym w Polsce. Przeniesie się tu klinika, która mieści się przy ul. Bujwida. Już teraz jest to największy dziecięcy ośrodek przeszczepowy w kraju. Dzieci będą diagnozowane i leczone na najwyższym światowym poziomie.

- W Przylądku Nadziei na łóżkach stacjonarnych jednocześnie będzie mogło się leczyć 76 małych pacjentów. Dodatkowo w szpitalu jest też oddział dzienny z 10 łóżkami. Będą z nich korzystać dzieci, które po zabiegu, albo przyjęciu leków będą mogły wrócić do domu. Wszystkie sale małych pacjentów w nowej klinice są jedno- lub dwułóżkowe. Na każdej z nich dzieciom będą mogli towarzyszyć rodzice, bo w każdej znajdują się rozkładane miejsca do spania. Rocznie klinika będzie mogła otoczyć opieką ponad dwa tysiące maluchów z całej Polski - informuje Mirosław Szozda, doradca zarządu fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową", która jest inicjatorem stworzenia ośrodka.

Budowa Przylądka Nadziei trwała prawie dwa lata. Zakończyły się już prace budowlane, obecnie trwa wyposażanie placówki. Wciąż brakuje miliona złotych.

- Pieniądze te przeznaczymy między innymi na zakup specjalistycznych inhalatorów i termometrów dla małych pacjentów, słuchawek dla lekarzy i niezwykle kosztownych resuscytatorów dla dzieci. To drobny sprzęt medyczny, ale bez niego klinika nie ruszy - dodaje Szozda.

Nowoczesna Klinika Przylądek Nadziei we Wrocławiu ma zostać otwarta 7 września, potem będzie się odbywać przeprowadzka małych pacjentów. Do tego czasu musimy uzbierać brakujący milion!

Dane do przelewu:

Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" 50-368 Wrocław ul. O. Bujwida 42

Konto ogólne Fundacji (PLN): 97 1160 2202 0000 0000 9394 2103


W naszej galerii zobaczycie jak wygląda Przylądek Nadziei. Więcej informacji na stronach Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową"

Czytaj też: Wirtualna rzeczywistość dla chorych dzieci. Rusza innowacyjny projekt

Akcje charytatywne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!