38-letniego pracownika budowlanego podejrzanego o to, że pomógł kilkunastu kobietom w przerwaniu ciąży zatrzymali w Elblągu policjanci z Olsztyna. 
Krzysztof K., mieszkaniec powiatu elbląskiego, ogłaszał się w lokalnej prasie i sprzedawał tabletki wywołujące poronienie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mężczyzna nie miał żadnego wykształcenia medycznego, jednak doskonale orientował się w sposobie podawania tabletek. Sam przy zakupie pigułek posługiwał się sfałszowanymi receptami.


- Olsztyńscy funkcjonariusze prowadzili śledztwo w tej sprawie od początku listopada br. Nadzorowała je Prokuratura Okręgowa w Elblągu. Krzysztof. K. posługiwał się w ogłoszeniach fałszywymi danymi. Policjanci pracując nad nią, badali każdy najdrobniejszy szczegół. W mieszkaniu podejrzanego były cztery przeszukania - mówi Izabela Niedźwiedzka, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.


Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna mógł działać nawet kilkanaście lat.

- Dlatego liczba kobiet, które kupiły u niego tabletki może okazać się dużo większa - dodaje Niedźwiedzka. 


Za pomoc w przerywaniu ciąży oraz fałszowanie dokumentów grozi Krzysztofowi K. kara do pięciu lat pozbawienia wolności. 
Na wniosek policji oraz prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Do zakończenia śledztwa będzie przebywał w elbląskim areszcie. 
Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!