1 Pij 2 litry niegazowanej wody mineralnej dziennie. Szklanka wody wypita przed posiłkiem zmniejsza apetyt. Woda oczyszcza organizm z toksyn, zawiera wiele cennych dla zdrowia składników mineralnych, które w ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
1 Pij 2 litry niegazowanej wody mineralnej dziennie.
Szklanka wody wypita przed posiłkiem zmniejsza apetyt. Woda oczyszcza organizm z toksyn, zawiera wiele cennych dla zdrowia składników mineralnych, które w rozpuszczonej formie są łatwo przyswajalne przez organizm.

2 Ćwicz – podczas stosowania diety gimnastyka jest wskazana.
Jeśli nie będziesz ćwiczyć, organizm zamiast tłuszczu – zacznie spalać tkankę mięśniową.

3 Stosuj preparaty witaminowo-mineralne.
Kiedy odchudzasz się, Twój organizm potrzebuje więcej witamin i składników mineralnych. A podczas uprawiania sportu pewna część witamin i soli mineralnych jest usuwana z potem. Dobrze jest więc uzupełniać niedobory.

4 Jedz posiłki o stałej porze dnia – pozwoli to utrzymać równe tempo przemiany materii.
Jeśli jednak między posiłkami odczuwasz łaknienie, zjedz jabłko albo niskotłuszczowy jogurt.

5 Nie spiesz się, kiedy jesz.
Dopiero po ok. 20 minutach sygnały o zjedzonym posiłku docierają z żołądka do mózgu. Oznacza to, że dopiero wtedy uczucie głodu ustępuje sytości. Nabieraj małe kęsy i dokładnie przeżuwaj je, gdyż trawienie rozpoczyna się już w jamie ustnej. Dzięki temu składniki odżywcze są lepiej przyswajane przez organizm.

6 Ogranicz ilość spożywanej soli.
Mimo że wzbogaca smak, to przede wszystkim działa niekorzystnie na organizm, zatrzymuje bowiem wodę w tkankach. Zamiast po sól, sięgaj po przyprawy. Stosuj je jednak oszczędnie, zwłaszcza pikantne (pobudzają apetyt).

7 Zrezygnuj z gumy do żucia.
Nie da się nią oszukać głodu, wręcz przeciwnie – guma pobudza wydzielanie soków trawiennych. Może więc spotęgować uczucie łaknienia.

8 Rób zakupy tylko po obiedzie.
Głód jest kiepskim doradcą w supermarkecie. Kiedy go odczuwasz, kupujesz więcej produktów, niż w rzeczywistości możesz zjeść. Często w koszyku znajdą się także tuczące przekąski, np. batonik, chipsy.

9 Wysypiaj się.
Odchudzanie to spory wysiłek dla organizmu, nie narażaj się więc na nieprzespane noce. Na sen powinnaś przeznaczyć minimum 7-8 godzin.

10 Nie rezygnuj z diety – nawet, jeśli nie uda Ci się wytrzymać jej rygoru.
Tego dnia, kiedy „zgrzeszyłaś” jedząc np. kawałek czekolady, nie poddawaj się. Poćwicz kilka minut dłużej lub zjedz skromniejszy posiłek.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!