Ile wytrzymuje bateria w Twoim smartfonie? Kiedyś określało się to w dniach, dziś już w godzinach. Znasz tę sytuację, kiedy masz wewnętrzny niepokój, że akumulator wyczerpie się zanim dotrzesz do ładowarki, a musisz jeszcze skorzystać z telefonu. Ten niepokój powodowany jest naszym uzależnieniem od tego urządzenia, a potęgują je coraz słabsze baterie w smartfonach i coraz większa ilość funkcji, które muszą obsłużyć. Jest jednak sposób na pozbycie się tego lęku.

Każda bateria – samochodowa (akumulator), w pilocie, w zegarku czy w smartfonie – ma swoją żywotność. Niektóre z nich da się doładować bez potrzeby całkowitej wymiany, ale musisz mieć wtedy dostęp do prądu. Jednak nie myślisz o tym cały czas, tak by zaplanować ten moment, a przecież nie przypniesz telefonu na stałe do ładowarki, bo otrzymasz w ten sposób model stacjonarny. W takich sytuacjach na ratunek przychodzą powerbanki, czyli akumulatory gromadzące energię na czarną godzinę. Ładujesz je podłączając do prądu, a później kablem łączysz z telefonem i „przesyłasz” energię do smartfona.

Najprostszym urządzeniem jest powerbank stick, czyli urządzenie o wielkości grubości markera. Zajmuje niewiele miejsca, jest banalne w obsłudze i zapewnia naładowanie baterii smartfona czasem nawet w 100%. Tracer PowerBank 2600 mAh to świetny sprzęt w rewelacyjnej cenie. Za te pieniądze możesz mieć coś w rodzaju zapasowej baterii do telefonu. A czemu nie kupić zapasowej baterii? Bo powerbank naładuje również tablet, przenośną konsolę do gier i większość urządzeń wyposażonych w gniazdo USB. Jego pojemność odpowiada fabrycznej baterii w najnowszym Samsungu S6 Edge, więc tyle energii może przekazać dalej. W zestawie jest kabel do ładowania.

Jeżeli potrzebujesz większego zapasu energii, bo masz wiele urządzeń mobilnych, które mogą nie dotrwać na jednym ładowaniu do końca dnia, potrzebujesz bardziej wydajnego powerbanku. Sprzęt PQI i-Power ma pojemność 5000mAh, a więc prawie dwa razy więcej od poprzedniego. Niska waga urządzenia oraz wydłużona żywotność i wytrzymałość jest zasługą ogniw litowo – polimerowych. Taka konstrukcja obniża również tendencję do samodzielnego rozładowywania się. Dodatkowo powerbank wyposażono w zabezpieczenia przed nadmiernym rozładowaniem i przepięciami. Diody LED informują o poziomie naładowania urządzenia, a jedna z nich pełni rolę latarki.

Z kolei jeśli nie chcesz decydować, które urządzenia naładujesz w pełni, a które w nieznacznym stopniu, powinieneś zaopatrzyć się w jeszcze bardziej pojemny powerbank. Ładowarka przenośna TP-Link TL-PB10400 10 400 mAh ma potężne ognia, co zapewni pełne zapełnienie energią baterii kilku urządzeń. Do tego nie musisz również kalkulować, jaki sprzęt podłączyć w pierwszej kolejności, gdyż TP-Link ma dwa gniazda USB, do których podepniesz dwa różne gadżety elektroniczne. Powerbank ma szereg zabezpieczeń, by chronić przed zwarciem, przegrzaniem, zbyt dużym napięciem i natężeniem. Specjalna budowa i podzespoły gwarantują szybką kumulację prądu bez dużych strat podczas ładowania. Tu również diody LED pokazują stan akumulatora i jedna z nich także pełni funkcję latarki. Niska cena powerbanku i możliwość wielokrotnego jego wykorzystania, sprawia że jest to świetna inwestycja, która zredukuje Twój poziom stresu.

Promocje

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!