Policjanci z CBŚ, z Gdańska i z Elbląga zatrzymali dwóch mężczyzn podczas transakcji narkotykowej i zabezpieczyli prawie 5 kilogramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości ok. 150 tys. zł.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Policjanci z CBŚ, z Gdańska i z Elbląga zatrzymali dwóch mężczyzn podczas transakcji narkotykowej i zabezpieczyli prawie 5 kilogramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości ok. 150 tys. zł. Narkotyki ukryte były w jednym z samochodów, którymi członkowie grupy przestępczej przyjechali do Elbląga. 32-latek i 27-latek usłyszeli już zarzuty i zostali aresztowani na 3 miesiące. Działania policjantów nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.
Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego, komendy wojewódzkiej w Gdańsku i miejskiej z Elbląga zatrzymali dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej.


Materiał video policji.


Mężczyźni zostali zatrzymani w Elblągu podczas transakcji narkotykowej. W ich samochodzie policjanci znaleźli prawie 5 kilogramów amfetaminy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to około 150 tys. zł.

Z zabezpieczonych środków odurzających można było przygotować, a następnie sprzedać co najmniej 58 tys. porcji. Zatrzymani mężczyźni to 32-letni mieszkaniec Tczewa i 27-latek z Ciechanowa.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono dwa samochody osobowe o wartości około 30 tys. zł, którymi zatrzymani przyjechali w celu sfinalizowania transakcji kupna-sprzedaży amfetaminy.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstw narkotykowych (obrót znacznymi ilościami substancji psychotropowych).

Obu zatrzymanych sąd aresztował na 3 miesiące. Policjanci określają sprawę jako rozwojową i przewidują kolejne zatrzymania.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!