Enduro Man w Elblągu Enduro Man w Elblągu

Enduro Man w Elblągu (© warmia.mazury.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od 21 do 23 sierpnia 2015 roku, w Elblągu zostaną rozegrane zawody wytrzymałościowe Enduro Man.

Enduro Man w ElbląguUczestnicy zawodów wystartują na trzech dystansach – maxsiumus (5 km pływania, 200 km rower oraz 50 km biegania), midi (5 km pływania, 100 km rower, 25 km km biegania), mini (1,25 km, 50 km rower, 10 km).

Pływanie odbywa się w rzece Elbląg na Bulwarze Zygmunta Augusta, na pętlach o długości 1250 metrów, wzdłuż linii brzegowej oraz pod dwoma mostami. Zawodnicy przez cały czas trwania wyścigu są na wyciągnięcie ręki kibiców.

Kolarstwo rozgrywane jest na terenie Wysoczyzny Elbląskiej. Pętle 50-cio kilometrowe, a wyścig odbywa się w całości po asfalcie przy towarzyszących widokach na panoramę Zalewu Wiślanego.

Bieg zorganizowany jest w elbląskim parku leśnym Bażantarnia. Cały wyścig biegowy odbywa się w terenie leśnym na pętlach pięciokilometrowych. Trasa jest wymagająca pod względem ilości podbiegów. Najdłuższy i zarazem najbardziej stromy podbieg na tej trasie, to wzniesienie o nazwie Belweder, wznoszący się na wysokość 128m. n.p.m.

źródło: warmia.mazury.pl

Zobacz też.

źródło: TVN Meteo Active/x-news

Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!