Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Film ze stoku? Potrzebujesz czegoś extra

Materiał Partnera Zewnętrznego
Skompletowałeś już sprzęt na stok? Snowboard albo narty, buty, ubrania, kask, gogle – wydaje się, że wszystko masz. A czy nie byłoby fajnie zarejestrować swoje poczynania na śniegu? Nagranie to świetna pamiątka z zimowego wypadu. Ale jeśli obawiasz się, że Twoje produkcje rejestrowane byłyby głównie z pozycji leżącej po dotkliwych upadkach, zawsze możesz utrwalać zjazdy innych i na tej podstawie szlifować swoją technikę. Kamerka przyda się również, gdy wraz z ekipą wypniecie deski i postanowicie się nieco powygłupiać. W takich nagraniach każdy ma równe szanse, bez względu na umiejętności.

Wybór rejestratorów jest duży, bo rynek tych sprzętów rozwija się bardzo dynamicznie. Jednak w sprzedaży dostępne są urządzenia, które jedynie udają kamerki sportowe. Dlatego pokażemy Ci kamerki zdecydowanie sportowe, które wykazują się ogromnymi możliwościami, a ich konstruktorzy mają za sobą olbrzymie doświadczenie.

ION AIR Pro 2
Urządzenie w kształcie tuby rejestruje obraz w pełnym HD z prędkością 60 klatek na sekundę, co oznacza, że będzie on płynny również w filmach slow motion, czyli w zwolnionym tempie. Dodatkowa opcja Time Lapse umożliwi bardzo długie nagranie przy użyciu niewielkiej ilości miejsca na karcie – możesz sfilmować kilkudziesięciominutowy wschód słońca, który odtworzysz w kilka sekund. Za to, że dynamiczne ujęcia nie będą skakały podczas oglądania, odpowiada stabilizacja optyczna. To ważne, bo zruszony film męczy i denerwuje. Bateria pozwoli na 2,5 godziny nagrań.
Kamerą iOn Air Pro 2 możesz również robić zdjęcia. Maksymalna rozdzielczość 14 megapikseli pozwoli utrwalić nieruchome obrazki, które możesz później wydrukować i oprawić. Sprzęt umożliwia pstrykanie seryjne, a także w odstępach czasowych – ta funkcja przyda się jeśli polujesz na jakiś moment.
Aluminiowa obudowa odporna jest na upadki i chroni przed zalaniem do 10 metrów.
W zestawie znajdziesz: kabel USB, naklejki 3M, pokrowiec, ładowarkę, statyw, smycz, przegub kulkowy krótki, zestaw do montażu na kask.

JVC GC-XA2
Ten sprzęt wyróżnia się 1,5-calowym ekranem LCD. Niestety nie każda kamerka ma ten element. To pozwala na bieżący podgląd nagrania oraz odtworzenie go bez konieczności zgrywania na komputer. Progresywne nagrywanie Full HD 1920x1080 60p/50p oznacza, że obraz staje się jeszcze bardziej ostry i wyraźny niż u poprzedniczki, a slow motion nie będzie rozmazane. To i nieporuszone ujęcia zapewni również stabilizator obrazu z żyroskopem. Gdy akcja, którą chcesz utrwalić, znajduje się za daleko, użyj pięciokrotnego zoomu cyfrowego. Ta kamerka radzi sobie również najlepiej w ciemnych warunkach dzięki obiektywowi o niskiej wartości przysłony.

Zdjęcia utrwalane będą w rozdzielczości 16 megapikseli, a w serii zrobisz ich nawet 15 – to pozwoli Ci wyłapać najlepszy moment trudnej ewolucji na śniegu lub najśmieszniejszą chwilę upadku.
Sprzęt JVC wyposażono w moduł wi-fi, który umożliwia przesyłanie nagrania na żywo do innych urządzeń, udostępnianie w internecie, a także zapewnia łączność ze smartfonem.
Ten twardziel bez dodatkowej obudowy przetrwa upadek z 2 metrów, zanurzenie do 5 metrów, mrozy i zakurzenie.
W zestawie znajdziesz: szeroki, uniwersalny uchwyt montażowy, akumulator, kabel USB.

GoPro HERO3+ Silver Edition
Najbardziej popularna wśród kamerek aktywnych, towarzysząca wielu zawodowym sportowcom podczas ich wyczynów. Bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze urządzenie z mnóstwem akcesoriów dodatkowych. Oczywiście nagrywa w Full HD i to w 120 klatkach na sekundę, co daje duże możliwości przy przekształcaniu filmów w slow motion. Bardzo jasny obiektyw radzi sobie nawet po zmroku.

GoPro HERO3+ Silver Edition pstryka zdjęcia w rozdzielczości 10 megapikseli – to wystarczająca wartość, by były wyraźne na ekranie tabletu, komputera czy telewizora. W serii zrobisz ich 10, a także w odstępach czasowych – dzięki temu nie umknie Ci najlepsze ujęcie z całej akcji.

Również i ta kamerka ma na pokładzie moduł wi-fi, co umożliwia przesyłanie nagrań bezprzewodowo na inne urządzenia. Co prawda nie ma wbudowanego ekranu, ale podgląd na żywo zapewnia dodatkowa aplikacja, którą pobierasz na smartfon. Nią również sterujesz ustawieniami. Jeśli nie chcesz robić tego przez telefon, sprzęt obsłużysz pilotem, nawet z odległości 180 metrów.

W zestawie znajdziesz: kabel USB, wodoodporną obudowę, akumulator, szybkozłączkę, element montażowy (obrotowy w trzech płaszczyznach), szybkozłączka do pionowego montażu, zakrzywione mocowanie samoprzylepne, proste mocowanie samoprzylepne.

Jeśli zdecydujesz się na zakup kamerki sportowej, przyda Ci się nie tylko w sezonie zimowym. Świetnie sprawdzi się też podczas rejestrowania Twoich wyczynów w okresie letnim. Możesz też jej używać jako wideorejestratora samochodowego. Pamiętaj, że nawet jeśli masz bardzo dobry smartfon, który nagrywa filmy w HD w trudnych warunkach, to większość z nich nie jest odporna na działanie czynników atmosferycznych czy upadki. Również stabilizacja obrazu, jeśli jest, pozostawia wiele do życzenia i jakością mocno odbiega od tej w kamerach aktywnych. Wybierz więc sprzęt profesjonalny, by podczas oglądania pamiątek nie dostać mdłości od trzęsącego się i nieostrego obrazu.

od 12 latprzemoc
Wideo

Akcja cyberpolicji z Gdańska: podejrzani oszukali 300 osób

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto