Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Filmy, książki i płyty za darmo lub za niewielką opłatą w centrum miasta!

stul/mat.pras.
Filmy, książki i płyty za darmo lub za niewielką opłatą w centrum miasta!
Filmy, książki i płyty za darmo lub za niewielką opłatą w centrum miasta! Fot. mat. pras. Legalna Kultura
Pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Krakowskim Przedmieściu pojawiła się nietypowa instalacja. Dzięki niej bezpłatnie lub za niewielką opłatą możecie uzyskać dostęp do kilkuset utworów - filmów, muzyki, spektakli teatralnych, audiobooków i e-booków, największych dokonań polskiej animacji oraz wirtualnie podróżować po najciekawszych muzeach świata. Akcja "Kultura na widoku" potrwa do 8 października.

Dostęp do wybranych dzieł możliwy jest dzięki kodom QR i linkom. Na regale poświęconym muzyce znajdziemy między innymi polskie nowości, jak płyta Taco Hemingwaya „Szprycer”, „Pióropusze” Sarsy i "Światło nocne" Natalii Przybysz. Poza tym pierwszy album „Urbanatora”, „Piano.pl” Doroty Miśkiewicz, O.S.T.R., Stanisław Soyka, płyty Organka, Kultu, Darii Zawiałow, albumy Zbyszka Wodeckiego i głośne koncerty. Poza tym muzyka do Oscarowego hitu „La la Land” i filmów „Bogowie”, „Sztuka kochania”, „Miles Ahead”.

Z polskich filmów dostępnych w Kulturze na Widoku są między innymi produkcje, które brały udział w tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, jak "Pokot" Agnieszki Holland, "Sztuka kochania" Marii Sadowskiej czy filmy najwybitniejszych polskich reżyserów, m.in. Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Wajdy, Marka Koterskiego, Juliusza Machulskiego. Możecie też pobrać najnowsze osiągnięcia polskiej kinematografii, jak "Bogowie" Łukasza Palkowskiego czy "Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej.

Znajdziecie też audiobooki i e-booki - od literatury dla dzieci (powieści Marka Twaina, Juliusa Verne’a, edukacyjny „Masz prawa człowieku”), przez kryminały Remigiusza Mroza i Wojciecha Miłoszewskiego, reportaże („Ameryka nie istnieje” Wojciecha Orlińskiego) do poradników („Sekrety kobiet” Ewy Woydyłło). Polską literaturę piękną reprezentują między innymi „Ślepnąc od świateł” Jakuba Żulczyka, i „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk. Z zagranicznych autorów znajdziemy Szekspira, Czechowa czy Hanyę Yanagiharę. Poza tym biografie Romana Polańskiego i Tony’ego Halika.

Akcja Legalnej Kultury ma na celu zwrócenie uwagi na źródła, które dają dostęp do kultury w sposób zgodny z prawem i wolą twórców. Jak wynika z badań zleconych przez Stowarzyszenie Kreatywna Polska, Polacy wydali w zeszłym roku 900 milionów w pirackich serwisach, często nie zdając sobie sprawy, że korzystają z nielegalnych źródeł. W sumie polska gospodarka z powodu piractwa internetowego w 2016 roku straciła ponad 3 mld zł utraconego PKB.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto