Renty i emerytury otrzymywane z zagranicy podlegają opodatkowaniu jak inne dochody. Z reguły pośrednikiem przy płatnościach renty z zagranicy jest bank.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Renty i emerytury otrzymywane z zagranicy podlegają opodatkowaniu jak inne dochody. Z reguły pośrednikiem przy płatnościach renty z zagranicy jest bank. Dokonując wypłaty świadczenia jest zobowiązany do poboru miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. Musi jednak stosować się do postanowień umowy w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu zawartej z krajem, z którego renta jest wypłacana.


Osoby osiągający dochody z renty bez pośrednictwa płatników (np. banków) są zobowiązane wpłacać miesięczne zaliczki samodzielnie. Termin wpłaty: do 20. dnia następnego miesiąca za miesiąc poprzedni, a za grudzień - w terminie złożenia zeznania podatkowego.

Wolne od podatku dochodowego są otrzymywane z zagranicy:
 • renty inwalidzkie z tytułu inwalidztwa wojennego,
 • kwoty zaopatrzenia przyznane ofiarom wojny oraz członkom ich rodzin,
 • renty wypadkowe osób, których inwalidztwo powstało w związku z przymusowym pobytem na robotach w III Rzeszy Niemieckiej w latach 1939-1945

 • Czytaj także

   Komentarze (0)

   Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

   Zaloguj się / Zarejestruj się!

   Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!