FIVB Grand Slam Olsztyn 2015 FIVB Grand Slam Olsztyn 2015

FIVB Grand Slam Olsztyn 2015 (© arch. Polskapress / zdj. ilustracyjne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Poznaliśmy polskie pary siatkarzy plażowych, które zostały zgłoszone do turnieju FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. Na boiskach Centrum Rekreacyjno-Sportowego nad jeziorem Ukiel w Olsztynie w rywalizacji z najlepszymi siatkarzami plażowymi świata zobaczymy po pięć męskich i kobiecych par.

FIVB Grand Slam Olsztyn 2015Obok "eksportowych" polskich par, które będą walczyć w Olsztynie, o swoje pierwsze punkty Pucharu Świata rywalizować będzie także kilka bardzo młodych duetów. Dla nich występ w turnieju Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 będzie pierwszą okazją do zmierzenia się z seniorską siatkówką plażową na najwyższym światowym poziomie.

Wśród mężczyzn oczywiście nie zabraknie najbardziej utytułowanej polskiej pary Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. O jak najlepszy wynik walczyć będą także dobrze znani Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Te trzy duety reprezentują Polskę w większości światowych rozgrywek, a w Olsztynie rozpoczną walkę od razu w turnieju głównym. Coraz lepiej w seniorskiej siatkówce plażowej odnajdują się także młodzi Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Dzika karta pozwoli mistrzom świata do lat 23 ominąć kwalifikacje i także wystąpić od razu w rozgrywkach turnieju głównego. W kwalifikacjach wystąpią natomiast Mateusz Paszkowski i Maciej Kaszewiak, dla których to pierwsza styczność z turniejem tej rangi.

W zawodach Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 zobaczymy oczywiście naszą najlepszą obecnie parę kobiecą - Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Obok nich w kobiecym turnieju głównym zagrają Maria Włoch i Aleksandra Stępień, Kinga Legieta i Agnieszka Adamek oraz Agata Trybuła z Martyną Kłodą. Wśród tych młodych siatkarek w Grand Slamie zagrały dotąd jedynie Maria Włoch i Martyna Kłoda, które w ubiegłym roku zadebiutowały w Starych Jabłonkach. Od kwalifikacji swoją walkę w Olsztynie rozpocznie młody team Marta Pietroczuk i Paulina Stasiak.

FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 odbędzie się w dniach 25-30 sierpnia i będzie ostatnim w tegorocznym cyklu turniejów Wielkiego Szlema w siatkówce plażowej.

Reprezentacja Polski w Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015:

Turniej siatkarzy:
1. Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel
2. Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz
3. Bartosz Łosiak/Piotr Kantor
4. Maciej Kosiak/Maciej Rudol
5. Mateusz Paszkowski/Maciej Kaszewiak

Turniej siatkarek:
1. Kinga Kołosińska/Monika Brzostek
2. Maria Włoch/Aleksandra Stępień
3. Kinga Legieta/Agnieszka Adamek
4. Agata Trybula/Martyna Kłoda
5. Marta Pietroczuk/Paulina Stasiak

źródło: warmia.mazury.pl

Więcej o sporcie na stronie: Sport z warmińsko-mazurskiego

Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!