Stomil Olsztyn odpadł z Pucharu Polski! Rozwój Katowice wygrał w karnych

RP
Arkadiusz Ławrywianiec
Stomil Olsztyn odpadł z Pucharu Polski! Pogromcą zespołu ze stolicy Warmii i Mazur w 1. rundzie rozgrywek okazał się Rozwój Katowice. Drużyna ze Śląska wygrała ze Stomilem w rzutach karnych 4:2. Zobacz zdjęcia i relację z meczu!

Stomil Olsztyn odpadł z Pucharu Polski!

Błyskawicznie zakończyła się przygoda Stomilu Olsztyn w Pucharze Polski w sezonie 2013/2014. Drużyna ze stolicy Warmii i Mazur dość niespodziewanie odpadła już w 1. rundzie rozgrywek. Pogromcą olsztynian okazała się ekipa Rozwoju Katowice, która awansowała do 2. rundy Pucharu Polski dzięki zwycięskiej serii rzutów karnych (Rozwój wygrał je 4:2 - przyp. red.).

Rozwój Katowice - Stomil Olsztyn

O pierwszej połowie meczu można napisać właściwie tyle, że się odbyła. Po poczynaniach piłkarzy widać było, że początek zmagań ligowych dopiero przed nimi - dominował chaos, dokładne zagrania można było niemal policzyć na palcach jednej ręki. Na pierwszą dogodną sytuację bramkową kibice z Katowic musieli czekać dopiero do 51. minuty. Wówczas na akcję dwójkową zdecydował się duet Żak-Gielza. Jednak strzał tego pierwszego pewnie obronił Leszczyński. Warto w tym miejscu dodać fakt, że bramkarzowi Stomilu nie dane było dokończyć spotkania - interwencja z 51. minuty kosztowała gracza gości kontuzję. Na boisku zameldować musiał się więc Michał Przyborowski.

Katowiczanie nie ustawali w próbach zdobycia gola. W 83. minucie znów w tarapatach był olsztyński golkiper - mocną piłkę w pole karne gości zagrał Robert Tkocz, jednak ostatecznie żaden z jego kolegów nie zdołał "dołożyć nogi" i strzelić bramki. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była więc dogrywka. Ta nie przyniosła jednak efektu. Jedyną wartą odnotowania sytuację do gola stworzyli sobie goście w 108 minucie gry. Jednak Mateusz Sienkowski, mając dobrą pozycję, strzelił prosto w bramkarza.

Więcej zdjęć z meczu znajdziecie w serwisie Katowice.NaszeMiasto.pl.

O rzutach karnych mówi się często, że to loteria i nie zawsze wygrywa w nich lepsza w danym meczu drużyna. Tym razem seria "jedenastek" okazała się być sprawiedliwa, bowiem Rozwój wygrał ją 4:2 i dość zaskakująco awansował do 2. rundy Pucharu Polski. Trzeba też w tym miejscu podkreślić fakt zaskakująco słabej postawy Stomilu Olsztyn. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka praktycznie przez cały mecz byli zdominowani przez rywala, który gra przecież w niższej niż olsztynianie klasie rozgrywkowej.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat - czy trener Kaczmarek źle przygotował Stomil do sezonu 1. ligi, który rozpocznie się już w najbliższą sobotę? Wymieńcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach pod tym tekstem.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?