Mamy Wicemistrza Europy w Lekkiej Atletyce

Cieszy nas fakt, że Tomasz Rozumczyk – absolwent Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych im. św. Filipa Smaldone w Olecku zajął II miejsce w Mistrzostwach Europy Niesłyszących w Lekkiej Atletyce.

Zawody, w których uczestniczyło 15 państw, odbyły się 10-16 lipca 2011 r. w Kayseri – Turcji. Polskę reprezentowała 10 osobowa grupa. Do grona reprezentacji zakwalifikował się Tomasz Rozumczyk – zawodnik Szkolnego Klubu Sportowego Niesłyszących „Olimpijczyk”.

Tomek wypadł wspaniale, posyłając oszczep na odległość 59,77 m, wywalczył wicemistrzostwo Europy. Ustanowił tym samym nowy rekord Polski niesłyszących, poprawiając swój poprzedni wynik o 3,59 m – mówi Regina Jakubowska, trenerka koordynatorka kadry LA niesłyszących. – Reprezentacja Polski wypadła również bardzo dobrze, zajmując w klasyfikacji medalowej 3 miejsce w Europie. Polacy zdobyli 14 medali, w tym 5 złotych, 2 srebrne i 7 brązowych. Biorąc pod uwagę ilość państw uczestniczących w zawodach i skład reprezentacji Polski jest to najlepszy rezultat w historii polskiej LA niesłyszących.

Gratulujemy! Dziękujemy za reprezentowanie Powiatu Oleckiego na międzynarodowych zawodach.

Źródło: Informacja prasowa