Firma Google opublikowała nową reklamę systemu operacyjnego Android, która uderza w Apple i jej smartfona iPhone. Platforma Google chwali się ogromną różnorodnością, wyśmiewając jednocześnie telefony z nadgryzionym jabłkiem, które według giganta z MountainView są… takie same.

W najnowszej reklamie Androida zatytułowanej „Monotune” firma Google z całą siłą uderza w Apple i ich flagowy produkt – iPhone. Krótki materiał przedstawia dwa fortepiany – pierwszy z nich jest zwykłym, znanym nam

instrumentem, który wydaje z siebie całą gamę dźwięków wytwarzanych przez uderzenie w jeden z 88 klawiszy. Drugi instrument jest inny – fortepian ten, pomimo posiadania także 88 klawiszy, wydaje z siebie tylko jeden dźwięk. Jeśli jeszcze w tej chwili nie jest jasne, co chce powiedzieć Google, zobaczcie to na wspomnianej reklamie:Bez wątpienia Google chce tą reklamą pokazać klientom, jak monotonnym systemem jest iOS, w przeciwieństwie do Androida. Ten drugi oferuje użytkownikom ogromne możliwości dopasowania wyglądu systemu, w przeciwieństwie do systemu Apple. Trzeba także pamiętać o tym, jak różnorodny jest wygląd samych urządzeń działających pod kontrolą Androida.

Z drugiej strony telefony iPhone, pomimo swojej monotonności, ciągle górują nad systemem Google pod względem stabilności działania (w większości przypadków), dostępności aktualizacji, jak również jakości wykonania dużej liczby aplikacji. Nie można także narzekać na jakość wykonania samych iPhone’ów, której może dorównać zaledwie parę (lub paręnaście) urządzeń z obozu Google.

Niezależnie od tego, po której stronie barykady stoimy, trzeba przyznać, że reklama stworzona przez Google jest naprawdę pomysłowa i może trochę utrzeć nosa decydentom z Apple. Czy firma z Cupertino jakoś na nią odpowie? Bardzo możliwe, wszak nie raz już widzieliśmy wojny reklamowe pomiędzy dużymi firmami. W międzyczasie polecamy jeszcze obejrzenie materiału „making of” przedstawionej reklamy. Dowiecie się m.in. jak powstał fortepian wydający z siebie tylko jeden dźwięk.Źródło: www.conowego.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!