Gypsy Carnaval Muzyki i Tańca Romów Gypsy Carnaval Muzyki i Tańca Romów

Gypsy Carnaval Muzyki i Tańca Romów (© arch. Polskapress / zdj. ilustracyjne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

1 sierpnia 2015 r., o godzinie 19.30, w amfiteatrze nad jeziorem Czos, w Mrągowie, odbędzie się Gypsy Carnaval Muzyki i Tańca Romów. Podczas koncertu wystąpi Dziani.

Gypsy Carnaval Muzyki i Tańca RomówCentrum Kultury i Turystyki w Mrągowie wraz ze Stowarzyszeniem Kultury Romskiej Hitano zapraszają na widowisko zatytułowane ,,Gypsy Carnaval Muzyki i Tańca Romów". Drugą edycję koncertu rozpocznie krótka opowieść o Romach pt. "Poznajmy się bliżej" po czym zaprezentujemy wyreżyserowaną przez Irenę Telesz - Burczyk sztukę poświęconą życiu i pieśniom słynnej poetki romskiej Bronisławy Wajs - Papuszy pt. "Złoty Liść'', muzyka i aranżacja Adam Fedorowicz, narrator Irena Telesz, wykonawcy - artyści zespołu Hitano.

W dalszej części koncertu usłyszymy DZIANIEGO - syna Don Vasyla i jednego z najpopularniejszych wykonawców muzyki romskiej w Polsce. Od lat prowadzi Festiwal Kultury Romów, transmitowany przez TVP2. Muzyka, którą prezentuje to wybuchowa mieszanka cygańskiego folku z dynamicznymi i tanecznymi rytmami latynoamerykańskimi. Na polskim rynku jeszcze nikt takiej muzyki nie wykonywał. Koncerty z jego udziałem, to prawdziwy pokaz niezwykłych umiejętności samego artysty jak i członków jego zespołu. W koncercie wezmą również udział najznakomitsi wykonawcy prezentujący różnorodny folklor romski oraz grupy zajmujące się tańcem:ROLAND BILICKI, TEATR RADA SUWORKIN, SAMBA PARAISO, RADA DANCE. Całe widowisko będzie trwało około 3 godz. Różnorodność i bogaty program artystyczny to gwarancja doskonałej zabawy w prawdziwym romskim stylu.

Prowadzący:
Paweł Burczyk

W programie:
DZIANI
Przedstawienie PAPUSZA - "ZŁOTY LIŚĆ"
ZESPÓŁ HITANO
INSPIRACJE ROLANDA BILICKIEGO "CO MU W DUSZY GRA"
TOBI KING
ADAM GAŁKA - POLSKI ELVIS
TEATR RADA SUWORKIN
SAMBA PARAISO
RADA DANCE - TAŃCE ARABSKIE I ROSYJSKIE

źródło: ckit.mragowo.pl

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!