Handel "Świeżakami" z Biedronki. Powstała lista społeczna, a sprzedaż kwitnie w sieci

red

Zainteresowanie maskotkami z popularnego dyskontu zaskoczyło wszystkich. "Gang Świeżaków" zniknął z półek, sklepy wprowadziły zapisy, a w sieci krążą naklejki i maskotki.
Handel "Świeżakami" z Biedronki. Powstała lista społeczna, a sprzedaż kwitnie w sieci
 Jacek Zentkowski

W ramach akcji promocyjnej sieci dyskontowej Biedronka, za zakupy o określonej wartości można było otrzymać maskotkę z serii "Gang Świeżaków". Problem w tym, że maskotki w większości sklepów już się skończyły. "Biznesmeni" gromadzą kolekcjonerskie naklejki oraz pluszaki i... sprzedają je w sieci.

Popularny serwis aukcyjny przepełniony jest ofertami sprzedaży naklejek i pluszaków. "Sprzedam 24 sztuki naklejek Biedronka gang świeżaków. W Warszawie możliwy odbiór osobisty, przesyłka 6 zł." - czytamy jedno z ogłoszeń. Cena: 15 złotych. Warto jednak przypomnieć, że maskotkę dostają osoby, które zgromadziły komplet - 60 naklejek. Żeby otrzymać naklejkę w sklepie trzeba zrobić zakupy za co najmniej 40 zł.

Niecierpliwi mogą szukać maskotek w sieci. Dostaniemy je za 30-40 zł. Co ciekawe, niektórzy sprzedawcy poszli o krok dalej i sprzedają przyszłe maskotki. "Ofertą jest nowy świeżak z serii Gang Świeżaków. Czas oczekiwania ok 30 dni" - czytamy w opisie aukcji. Sprzedawca najprawdopodobniej zbiera jeszcze potrzebne naklejki, ale produkt już sprzedaje.

W niektórych Biedronkach pojawiła się informacja, że na maskotki trzeba się zapisywać w kolejce. Listę społeczną, niczym w czasach PRL, robi manager sklepu, który dzwoni gdy "Gang Świeżaków" z powrotem zagości w markecie. Stanowisko w tej sprawie wydał także Jeronimo Martins, właściciel Biedronki:

"akcja „Gang Świeżaków” od samego początku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem naszych klientów. W efekcie, mimo zapewnienia dużego zapasu maskotek, może zdarzyć się tak, że w niektórych naszych sklepach wyczerpała się ich dostępna pula" - czytamy w oświadczeniu. "Chcąc zapewnić wszystkim zainteresowanym możliwość skorzystania z akcji „Gang Świeżaków”, już zaplanowaliśmy dodatkowe dostawy pluszaków do naszych sklepów. Klientów, którym będzie przysługiwał odbiór maskotek, zapraszamy do kontaktu z pracownikami naszych sklepów w celu uzgodnienia odbioru wybranej maskotki, jak tylko będzie ona dostępna." Dalej jest też informacja, że szczegóły będą podawane klientom bezpośrednio lub za pomocą strony internetowej sklepu. "Gang Świeżaków" szturmem wdarł się do sklepów. Myślicie, że to celowa akcja sklepu, że nagle maskotki się skończyły?


Zobaczcie też: [Plecak Google w centrum Warszawy. Wkrótce Dworzec Centralny trafi na wirtualną mapę [ZDJĘCIA,WIDEO]

](http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/plecak-google-w-centrum-warszawy-wkrotce-dworzec-centralny,3890730,artgal,t,id,tm.html)

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

22.11.2016, 14:44

40zl x 60 zakupow, to wychodzi ze pluszak za 2400zl.... no no jak kogos stac na zrobienie zakupow za takie kwoty, nawet w 3 miesiace to biedny raczej nei jest... ;)

21.11.2016, 14:09

Ekspedientka za kazdym razem pytala klientow czy chca naklejki ci co nie brali to chowala sobie do kiwszeni

21.11.2016, 07:40

Sprzedawca nie potrzebuje 30 dni, bo zbiera naklejki...ludzie, jak piszecie artykuł to poczytajcie trochę o tym. Sprzedawca sprowadza swiezaki z Chin, 30 dni to czas wysyłki z aliexpress do Polski..

18.11.2016, 16:08

Masz coś na myśli może pracownicy zabierają przyjęcia są przyjmij się a odszczekasz te glupoty

18.11.2016, 15:50

Sam jesteś badziew !!! kogoś może nie stać na zakup takiej maskotki dziecku więc skoro przy okazji zakupów ma możliwość otrzymania jej za darmo to logika..idioto

18.11.2016, 13:55

Kiedyś dzikich obdarowywano paciorkami ! To daje do myślenia :)

18.11.2016, 12:38

Hahahaha! SKANDALLLL!

18.11.2016, 12:37

dzieciaki NIE MUSZĄ dostawać wszystkiego czego chcą. Robicie z nich upośledzone cyborgi, którym wszystko się nalezy.

18.11.2016, 12:35

Czekam na bójkę mamusiek i tatuśków o ten badziew :-D

18.11.2016, 09:09

Zbiorowe upośledzenie umysłowe....

18.11.2016, 07:34

Te świeżaki można kupić na chińskich portalach aukcyjnych po o wiele niższej cenie niż w polsce.

17.11.2016, 23:21

A ja,zbieram naklejki :) Pluszaka dam mojemu piesełkowi do zabawy (w 5-10 minut rozszarpie) :)

17.11.2016, 21:56

Ja odnoszę zupełnie inne wrażenie...jestem jedną z niewielu osób, które nie zbierają żadnych naklejek, nie maja karty Biedronka. Praktycznie zawsze ktoś przede mną w kolejce żebra o te naklejki.

17.11.2016, 20:05

Przeciez te maskotki sa tak obciachowe ze glowa boli. Na co komu bluszowy brokul? Powariowali cz co? Szajs i tyle,

17.11.2016, 17:38

Robię zakupy w Biedronce prawie codziennie i widzę, że 99% klientów nie zbiera naklejek i tych całych świeżaków. Zauważyłem też, że na kasie po podliczeniu zakupów za każdym razem wyświetla się pytanie: "czy klient odebrał naklejki?" i sprzedawczyni zawsze wciska "TAK". Wg mnie jest to sztuczne nakręcanie akcji spowodowane małym zainteresowaniem.

17.11.2016, 16:59

co ludzie widzą w tych maskotkach - ja nic osobiście ale moje dzieciaki je uwielbiają , dlatego nie podoba mi się, że ktoś robi mega akcję , rozdaje swoje nalepki , a nie zapewnia do tego zasobów które sam opisał i wprowadził. Zakupy i tak robię, skoro mogę przy tym dać dziecku trochę uśmiechu to super - kiedyś zbierało się puszki po napojach i stawiało w salonie na regale lub historyjki z gum DONALD ;) dziś moje dzieciaki są smutne bo przez kilka tygodni naklejały każdą zdobytą nalepkę aby w końcu zamienić go na ulubionego Paluszaka , trudno wytłumaczyć 2-3 letniemu dziecku że jednak nie dostanie bo zostały puste pudła w sklepie . Jak to rozwiąże Biedronka średnio mnie to obchodzi ale wiem że mam kilka innych sklepów obok domu w których też jest towar na półkach i przynajmniej nie grają na uczuciach moich najmłodszych członkach Rodziny . Kochane Jeronimo żądacie od swoich dostawców przestrzegania wielu reguł i terminów przy dostawach ,grożąc wielotysięcznymi karami, ja od Was żądam jako klient wywiązania się z obietnicy jaką złożyliście tysiącom dzieciakom w całej Polsce i ich rodzicom. Z mojej strony "kara" może być inna zakupy w sieciówce na CH , PS. czy innym francuzom, Niemcom dać zarobić . Pozdrawiam w szczególności osobę odpowiedzialną za całą akcję :) pracuje jeszcze w sieci czy ktoś przejął obowiązki i stara się zgasić pożar :)

17.11.2016, 15:09

Ordynarna kryptoreklama tego chińskiego badziewia i badziewiastego społeczeństwa.

17.11.2016, 14:02

co ludzie widza w tych pluszakach??/

17.11.2016, 13:46

Po...ebało kompletnie ludzi