Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Język to podstawa

(jal)
Po 1 maja Polacy masowo ruszyli szukać pracy w krajach które nie wprowadziły okresów przejściowych w zatrudnieniu. Największa liczba naszych rodaków wyjechała do Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Po 1 maja Polacy masowo ruszyli szukać pracy w krajach które nie wprowadziły okresów przejściowych w zatrudnieniu. Największa liczba naszych rodaków wyjechała do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Dzisiaj część z nich, po wielu perypetiach, znowu jest w rodzinnych stronach. Tymczasem z Wielkiej Brytanii, Irlandii, czy Szwecji wciąż nadchodzą informacje o poszukiwaniach ludzi chcących podjąć pracę. Podawane są nawet konkretne zawody i regiony, gdzie wolnych miejsc pracy jest naprawdę wiele.

Dlaczego więc niektórzy wracają rozgoryczenia, a wielotygodniowe poszukiwania pracy skończyły się porażką? Jak twierdzą specjaliści zajmujący się rekrutacją pracowników, zagranicznej posady najlepiej jest szukać w... Polsce. Tu niestety pojawia się problem. Podczas ostatniej wizyty Anglików, którzy na terenie województwa śląskiego szukali chętnych do pracy tylko kilka osób potrafiło sprostać stawianym wymaganiom. Wolnych miejsc było tymczasem grubo ponad 100. Barierą, która skutecznie eliminowała większość kandydatów był zupełny brak znajomości języka. Znajomość języka nie oznacza konieczności biegłego mówienia i pisania, ale konieczny jest jednak podstawowy zasób słów, które pozwolą na przekazanie niezbędnych informacji.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto