Karol Okrasa, jako pierwszy w historii gminy, został honorowym obywatelem Rybina. Radni miasta docenili zaangażowanie kucharza w propagowanie polskich tradycji kulinarnych.

Karol Okrasa honorowym obywatelem RybinaUroczyste nadanie tytułu odbyło się podczas sesji rady gminy, na której gościł także Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

- Nie sposób wymienić wszystkich zasług składających się na pana działalność jako wybitnego znawcy polskiej sztuki kulinarnej – powiedział do Karola Okrasy marszałek Gustaw Marek Brzezin podczas uroczystości. - Jest pan świetnym ambasadorem i popularyzatorem kultury polskiej. Życzę panu jak najwięcej takich przyjaciół, jakich ma pan w Rybnie. Życzę, aby pana kulinarne przedsięwzięcia zawsze budziły taki entuzjazm i życzliwość, jak tutaj. Oby warmińsko-mazurska ziemia stanowiła dla pana niewyczerpane źródło kuchennych inspiracji i najwyższej jakości produktów. Serdecznie zachęcam do jak najczęstszych odwiedzin.

Mieszkańcy Rybna zaprzyjaźnili się z Karolem Okrasą, gdy w tych okolicach realizował odcinki swoich programów kulinarnych. Uroczystościom na sesji towarzyszył lokalny konkurs kucharski w którym wystartowali przedstawiciele 14 sołectw gminy Rybno.

Jurorzy, czyli Karol Okrasa, marszałek Gustaw Marek Brzezin oraz wójt gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski, zdecydowali, że najlepsza potrawa pochodzi z Jeglia, kolejne miejsca zajął Hartowiec i Rumian. Wyróżnienie za najładniejsze stoisko otrzymało sołectwo Truszczyny.

źródło: warmia.mazury.pl

Karol Okrasa zdradza, jak przyrządzić mazurską rybę

źródło: Agencja TVN/x-news

Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!