Złombol dla dzieci ze śląskich domów dziecka Złombol dla dzieci ze śląskich domów dziecka

Złombol dla dzieci ze śląskich domów dziecka (© materiały Złombolu)

Dzięki środkom pozyskanym z rajdu Złombol możliwa jest pomoc dzieciom ze śląskich domów dziecka. Wy też możecie się dołączyć!

Żeby wystartować w rajdzie samochodów komunistycznej produkcji lub koncepcji, należy pozyskać odpowiednią kwotę od darczyńców. Każdy team samochodowy musi uzbierać 1500 zł, motocykl 700 zł, a autobus 5000 zł. Uczestnicy często zdobywają te pieniądze udostępniając miejsce reklamowe na swoim samochodzie.

Co ważne wszystkie pieniądze, które trafiają do organizatorów rajdu, są przeznaczane na rzecz dzieci ze śląskich domów dziecka, a także na wyposażenie mieszkań usamodzielniających. Po podsumowaniu akcji, około listopada organizatorzy dowiadują się jakie dzieci mają życzenia od św. Mikołaja.

- Każde z dzieci ma inne marzenia. Jedna dziewczynka chce lalkę której zamykają się oczy, a druga wózek na zakupy. Chłopaki marzą o nowej grze na Playstation i samej konsoli. Mieliśmy również prośby o prenumeraty gazet dla nastolatek czy tych sportowych. Wypatrzyliśmy siłownie, pracownie plastyczne i komputerowe. Pomogliśmy założyć klub rowerowy w jednym z domów dziecka. Tyle ile dzieci, edycji i możliwości - tyle prezentów - mówi Martyna Kinderman, jedna z organizatorek Złombolu.

Z roku na rok liczba uczestników rajdu wzrasta, co przekłada się również na większą pomoc dla dzieciaków. Podczas pierwszej edycji rajdu w 2007 roku udało się zebrać 15 tysięcy złotych, a już w ubiegłym roku aż 676 736 tysiące złotych. Dzięki temu udało się zorganizować wycieczki krajoznawcze oraz dwutygodniowe wakacje w Jastrzębiej Górze dla podopiecznych Domu Dziecka w Chorzenicach. Dzieci były również w Sianożętach, Władysławowie i Murzasichlu koło Zakopanego.

Nie trzeba startować w wyścigu, by pomagać dzieciakom.

- Można wpłacić pieniądze od tak, można poszukać ekipy u której chce się zamieścić swoją naklejkę. I oczywiście nieść o nas dobre słowo. Te 1 827 179,87 zł które uzbieraliśmy do tej pory osiągnęliśmy przy zerowych kosztach na reklamę polegając jedynie na "głuchym telefonie" - mówi organizatorka.

Dzieci zawsze zapraszane są na start rajdu, a sami uczestnicy pomagają w dystrybucji prezentów. Organizatorzy są w stałym kontakcie z dzieciakami i często reagują na ich bieżące potrzeby takie jak np. naprawa zakupionego wcześniej sprzętu.

To wszystko sprawia, że Złombol jest rajdem wyjątkowym pod każdym względem. Ty też możesz pomóc! Zajrzyj na stronę Złombolu oraz na facebooka

Czytaj więcej: Złombol 2015: wyjątkowy rajd w szczególnym celu. Starą nyską po pomoc dla dzieciaków [Patronat NaM]

Charytatywnie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!