13 października 2001 roku rozstrzygnięto, zorganizowany z okazji 115-lecia Gazety Olsztyńskiej, konkurs fotograficzny, zatytułowany "Ludzie i krajobrazy".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
13 października 2001 roku rozstrzygnięto, zorganizowany z okazji 115-lecia Gazety Olsztyńskiej, konkurs fotograficzny, zatytułowany "Ludzie i krajobrazy". Wzięło w nim udział 58 autorów, nie tylko z z województwa warmińsko-mazurskiego.
Jury pod przewodnictwem olsztyńskiego fotografika Mieczysława Wieliczki oceniało nadesłane na konkurs prace w dwóch kategoriach wiekowych.


W grupie do 20 lat przyznano dwie III nagrody i jedno wyróżnienie. Laureatami nagród są: Dawid Wronowski z Jedwabna (zestaw prac) oraz Michał Jaworski z Olsztyna (zdjęcie "Mazury"). Obaj otrzymają po 500 zł. Wyróżnienie (100 zł) otrzymał Kamil Chrzanowski z Elbląga, autor "Drogi słońca" i "Żeber ziemi".
W kategorii powyżej 20 lat I nagrodę- 1500 zł - jurorzy przyznali Piotrowi Targońskiemu z Olsztyna za fotografie "Wadąg 1", "Wadąg 2", "Zima na Warmii" i "Na łące". Drugą nagrodę - 800 zł - otrzymał Michał Pieściuk z Olsztyna za trzy prace bez tytułu. Przyznano też 5 wyróżnień po 200 zł. Otrzymali je: Tomasz Sowiński z Olsztyna za jedną pracę tytułu, Krystyna Cielecka za "Jezioro Krzywe" i "Jezioro Krzywe", Magdalena A. Rogowska za "Widok z okna" i "Dach", Jacek Kamiński za zestaw prac (wszyscy z Olsztyna) oraz Jacek Łaźniewski ze Stawigudy za "Jezioro Wulpińskie w mroźny poranek" i "Amerykę" .


- Taki konkurs to piękna inicjatywa - stwierdził juror konkursu Marek Dolecki, fotografik z Białegostoku - W dzisiejszych czasach organizuje się ich bardzo niewiele i młodzi ludzie nie mają gdzie pokazywać swych prac. Myślę, że dla tych którzy przysłali prace na konkurs "Gazety" będzie to pierwszy impuls, by zaczęli poważnie myśleć o fotografii. A udział w pokonkursowej wystawie doda im skrzydeł...

mzg

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!