(© Crystalmafia / Kieran Behan)

Znamy już pełny program nadchodzącej Nowej Muzyki. Festiwal odbędzie się między 20 a 23 sierpnia na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Tauron Nowa Muzyka
20 - 23 sierpnia 2015
Katowice, Muzeum Śląskie


Podczas jubileuszowej, dziesiatej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka do Katowic przyjedzie Ellen Allien. Do składu dołączają także Natalia Przybysz i duet Rubber Dots.

Gdyby nie Ellen Allien, kariery Moderata i Paula Kalkbrennera mogły potoczyć się zgoła inaczej. Ich pierwsze albumy ukazywały się w barwach BPitch control należącej właśnie do Ellen. Wytwórnia to jednak tylko część jej bogatej działalności. Ellen jest przede wszystkim didżejką i producentką. Wydała siedem płyt, na których lawirowała pomiędzy techno, electro, ambientem a nawet ambitnym popem. W jej twórczości tylko jeden element pozostaje niezmienny. Jest nim jej rodzinne miasto Berlin, któremu poświęciła swój debiutancki album "Stadtkind" wydany w 2001 roku. Mimo zakorzenienia w stolicy Niemiec, Ellen daleka jest od ograniczeń muzycznych czy geograficznych. Jest rezydentem klubów w Barcelonie i na Ibizie, a jej produkcje można usłyszeć nie tylko w klubach i na festiwalach, a także w muzeach takich jak np. Pompidou w Paryżu.Do składu dołącza także Natalia Przybysz. Zaczynała od soulowego Sistars, później eksperymentowała współpracując z Envee, nagrywała własne wersje utworów Janis Joplin, a ostatnio wraz z albumem "Prąd" zwróciła się w stronę muzyki rockowej. Ostatni album przyniósł jej dwa Fryderyki i stał się dla Natalii nowym otwarciem. Będzie to jej drugi występ na Nowej Muzyce w tym roku, zaśpiewa także w projekcie Tribute to Maceo Wyro.Rubber Dots nie można nazwać nowym zespołem – istnieją już pięć lat, a na koncie mają dwie płyty i szereg EP-ek. Wszystko jednak wskazuje, że właśnie teraz zaczyna się ich pięć minut. Ostatni album "MKULTRA" wyznaczył nowy kierunek w karierze zespołu – mniej piosenkowy, a mroczny i nostalgiczny. Koncertowa forma duetu od samego początku była wysoka, co potwierdzały trasy koncertowe i występy na festiwalach.Organizatorzy informują jednocześnie, że z przyczyn niezależnych od organizatorów, w Katowicach nie wystąpi grupa Portico.

X Festiwal Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 20 - 23 sierpnia na terenie Nowej Siedziby Muzeum Śląskiego.

Tauron Nowa Muzyka - bilety


- 4-dniowy karnet - (20 - 23 sierpnia) - wyprzedane
- 3-dniowy karnet - (20 - 22 sierpnia) - 280 zł
- 2-dniowy karnet - (21 - 22 sierpnia) - 230 zł
- 1-dniowe karnet - (21 lub 22 sierpnia) - 130 zł

Dostępne m.in. na stronach: biletin.pl, biletomat.pl, ebilet.pl, ticketpro.pl i ticketportal.pl.

Koncerty w Polsce

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Pablo.M (gość)

Zastanawiam się, dlaczego na takie festiwale nie zaprasza się prawdziwych Królów muzyki syntezatorowej w rodzaju Vincenta Clarka ( Depeche Mode, Yazoo , Erasure ) czy Martina Gore ( Depeche Mode ) itp.

nie obchodzi cię - nie wchodź, proste (gość) (hello)

Wielu ludzi z południa Polski musiało oglądać wiadomości dotyczące Openera na stronach dotyczących ich miast i jakoś korona im z głowy nie spadła, więc zluzuj poślady, bo ci żyłka pęknie :)